reklama top
prahazijehudbou 728x90

Před Holešovickou tržnicí, kde se začala stavět Štvanická lávka, došlo k nehodě. Tramvaje se tady sjíždí do jedné koleje kvůli uzavřené části ulice. Nepozornost řidiče, který měl dát přednost kolegovi v protisměru, zastavila tramvajový provoz.

„Já přehlídl, že jsem za vyhybkou,“ postěžoval si řidič, který poté, co si uvědomil, že by měl protijedoucí tramvaji dát přednost, začal couvat. Zadní vůz jeho soupravy jela stále po koleji, po které jeho tramvaj přijela. První vůz s kabinou odbočila po koleji, kterou má po přejetí tohoto místa dál pokračovat protijedoucí tramvaj. Jeho souprava se roztrhla.

Problémem je, že šoutoušská atrakce přikazuje tramvajím ze směru z Dělnické dát přednost těm, které ze směru od Vltavské a které přejíždějí do protisměrné koleje. Vlastně úplně obráceně, než jsme na to zvyklí coby řidiči aut. U překážky na silnici vždy čekáme až projedou auta z protisměru.

O místě, které se stalo atrakcí pro všechny fanoušky kolejové dopravy psal v článku Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost deník Metro.

-am-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90