reklama top
prahazijehudbou 728x90

Na hřbitově ve Strojnické ulici uskutečnil pohřeb deseti zemřelých z Prahy 7. Městská část již šestým rokem pořádá důstojné rozloučení s lidmi bez příbuzných či blízkých, kteří by se postarali o jejich pohřeb. Sedmá městská část má pro takové nebožtíky speciální hrob.

Praha 7 pokračuje v tradici, kterou zahájili v roce 2017. „To nejmenší, co pro sousedy, kteří bohužel nezemřeli obklopeni milující rodinou, můžeme udělat, je zajistit jim důstojné poslední rozloučení. Za každou uloženou urnou jsou silné a často tragické příběhy,“ uvedl k tomu starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Obce mají ze zákona povinnost vypravovat zesnulým, jejichž příbuzné se nepodaří dohledat nebo se svých povinností zřeknou, takzvané sociální pohřby. Městské části kremaci proplácí stát. Zákon však již obcím nenařizuje mít hrob, kam by se ostatky ukládaly, či zajišťovat jakékoli obřady. Nevyzvednuté urny tak obvykle končí na anonymních loučkách u krematorií.

Tuto praxi Praha 7 v roce 2017 změnila a zařídila zesnulým z městské části hrob na hřbitově ve Strojnické ulici. Vždy jednou ročně sem ukládá urny, které si nikdo nevyzvedl. Letos bylo uloženo 10 uren.

Posledního rozloučení se zúčastnil také farář Římskokatolické farnosti u kostela sv. Antonína P. Pavel Semela a další hosté.

-pz-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90