reklama top
prahazijehudbou 728x90

Tohle je skvělá věc! Praha chystá vybudovat novou širokou pěší a cyklistickou stezku, po vzoru High Line v New Yorku.

Praze se podařilo domluvit, aby pozemky po staré přemístěné trati předala Správa železnic do majetku města. Vznikne tam nová cesta pro lidi, kteří se rádi toulají Prahou. Z Hostivaře se tak po cyklomagistrále dostanete do Vršovic, aniž byste potkali auto. Projekt s názvem Drážní promenáda bude otevřen za pár let a bude zelenou páteří městské části Praha 10.

Když nemůžeme do New Yorku, přijde New York do Strašnic
Městská část Praha 10 prochází poslední roky znatelnou proměnou. Má sebevědomou Koncepci rozvoje kultury na období 2020–2025 a nově také Strategický plán udržitelného rozvoje na období 2020–2030. Komunikuje se svými občany, pracuje se svými nejsilnějšími stránkami. Je rozmanitá, velmi rezidenční, domácká i umělecká, sousedská, zelená, vesnická i sídlištní a především komunitní. Asi nepřekvapí, že se vedení městské části ve spolupráci s hlavním městem Praha rozhodlo vytěžit potenciál nevyužívané železniční trati vedoucí ze Strašnic přes Hostivař až k nádraží Vršovice. Vznikne tak trasa připomínajících newyorskou High Line nebo pařížskou promenádu La Promenade Plantée.

Bruslaři a cyklisté nahradí vlaky
V plánu je tato proměna už od roku 2012. Návrh podoby nového parku připravuje manažer projektu Tomáš Cach, Petr Tej, sdružení PUSA Drážní promenáda a ateliér krajinářské architektury terra florida, který letos zazářil prvním místem v krajinářsko-architektonické soutěži na podobu budoucího Památníku holocaustu Romů a Sintů v Letech.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90