reklama top
prahazijehudbou 728x90

Letiště v Letňanech to má zřejmě spočítané. Obrovský pozemek, který 100 let sloužil letectví mohou zastavět developeři. A to navzdory ochrany pozemku kvůli syslům.

Před několika dny vedení letňanského letiště oznámilo, že se pražský magistrát bude zabývat zrušením letiště z ochranného pásma v rámci Zásad územního rozvoje hl. m. Prahy. Zastupitelstvo odstranění schválilo. Developeři nyní mají k dispozici pozemek 762.335 m2, který mohou zastavět. Přitom obří pozemek byl přírodní památkou kvůli výskytu sysla. Proti vyjmutí není ani Agentura ochrany přírody a krajiny. „My si myslíme, že takto velké území není možné využít pro bydlení a další funkce bez toho, aniž by byla dobudována příslušná infrastruktura (dopravní, školství, zdravotnictví apod.). Čili bychom byli rádi, kdyby tato změna byla doprovázena i dalšími dohodami o tom, že zároveň budou probíhat i příslušné výstavby komunikací, škol, zdravotních zařízení a podobně,“ řekl místostarosta Prahy 19 Vladimír Olmr.

Zelenou lokalitu, odtud z Letňan se dostanete na nejsevernější pól Prahy, čeká tedy masivní zastavění. Místní už mluví o likvidaci krásného volnočasového areálu. Připomínají také, jakou nevyčíslitelnou hodnotu má pro Letňany stoletá letecká tradice. Pozemky patří firmám, které podnikají v realitách, je tedy zřejmé, jaká budoucnost tyto pozemky čeká.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90