reklama top
prahazijehudbou 728x90

Klid v centru potvrzuje i fotograf Pavel Vojta, který se pohybuje kolem Karlova mostu. “Opravdu to není normální, jak je město pusté. Samozřejmě pár lidí přejde most, všechno jsou evidentně místní. Ale před pár měsíci bylo už všude plno lidí,” říká Pavel, který fotil i dnes ráno.

Přesto si obyvatelé centra začínají stěžovat, že opilí řvoucí turisté se do Prahy vrací. A jimi nenáviděné Air bnb se už taky rozjíždí.

Vypadá to, že brzy začne boj mezi městem a firmami podnikající ve sdílené ekonomice. Praha chce co nejdříve posunout materiál týkající se regulace sdíleného ubytování (oficiálně řečeno) do Parlamentu. Páky na takové podnikání, které zcela jasně negativně ovlivňuje život lidem žijícím v centru města, najde pouze jen v zákoně.

Ozvala se už i České asociace pronajímatelů a ubytovatelů v soukromí. Ta tvrdí, že regulace Air bnb a podobných služeb Prahu jen poškodí. Město totiž přijde o značnou část peněz. Navíc asociace je připravena spolupracovat s městem a státem při nastavení pravidel pro krátkodobé pronájmy a vymáhání jejich dodržování. “Máme k dispozici nástroje, které eliminují potenciální negativní dopady turismu na obyvatele města a jejich dodržování dlouhodobě prosazujeme. Další regulace nebo dokonce zakázání této formy podnikání by ale nepřineslo žádný pozitivní efekt,” říká pro deník Metro předseda asociace ČAPUS Matěj Koutný.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90