reklama top
prahazijehudbou 728x90

Letní podniky jsou pod velkou kritikou lidí, kteří bydlí v jejich okolí. Ve veřejném prostoru se hodně mluví o Braníku, kde místní bojují proti Ledárnám Braník. Další podobně sledovanou byla velkokapacitní hospoda pod širým nebem Žižkov Beergarden Žižkov. Ta z třetí městské části odchází.

Byl to velký boj. Jedni bavili, druzí nadávali na hluk. Šlo o případ velkokapacitní zahradní hospoda Žižkov Beergarden. Ta v neděli 17. července 2022 končí. Provozovatelé se s hospodou přesouvají na Rohanský ostrov. „Doufáme, že tam vytvoříme lepší verzi zahrádek,“ píší provozovatelé na svém FB.

Před více než rokem pořádali každý týden velké koncerty, po kterých vždy následovala řada stížností na hluk. Praha 3 se pokusila hluk nějak eliminovat. „Jako obec jsme neměli příliš velkou oporu v legislativě a provozovatel měl nasmlouvanou šňůru vystoupení na celou sezónu. Nebylo to snadné ani pro jednu stranu, ale domluvili jsme se, že většinu plánovaných koncertů zruší a odehrají jen obtížně zrušitelné. Další koncerty budou plánovat pouze po domluvě s radnicí. A tak se i stalo. Domluva fungovala a já tímto děkuji provozovateli za ohleduplný přístup k lidem z okolí,“ píše na FB zastupitel Michal Vronský, který je kandidát na starostu Prahy 3.

Stěhování velkého podniku není tedy výsledkem nespokojenosti Prahy 3 a jejích obyvatel, ale kvůli plánované výstavbě na tomto pozemku. Ty vlastní

Jako první bychom chtěli poděkovat všem co k nám pravidelně chodili a i těm co si u nás dali byť jen jedno pivo. Děkujeme!?
Věděli jsme že to jednou přijde a že z místa kam si chodíme dát vychlazenou Plzničku se jednou stane staveniště ?‍♂️Proto 17.7.2022 definitivně zavíráme brány Žižkov Beergarden a stěhujeme se na Rohanský Ostrov kde věříme že vytvoříme lepší verzi zahrádek. Kdo by se chtěl poslední týden rozloučit se Žižkovem a dát jedno vychlazený stavte se za námi!? O našem přesunu budeme informovat. Děkujeme za přízeň

restaurace nekončí z důvodu hluku, ten se podle radnice Prahy 3 s provozovatelem řešil. Na místě bude výstavba. Pozemky vlastní developer CPI Group, který tady chce postavit komplex se čtyřmi budovami s osmi nadzemními podlažími a podzemními garážemi. Konečný návrh se do jisté míry inspiruje regulačním plánem Velké Prahy z roku 1930. Přesto mezi lidmi panuje názor, že plocha by měla zůstat pro sport a rekreaci.

Takto pozemky fungovaly pro rekreaci podle serveru Zizkovnezastavis.cz, který se části Prahy 3 věnuje, po většinu 20. století. Na začátku 90. let však byly v restitucích navráceny původním vlastníkům, kteří je posléze prodali do soukromých rukou. Postupně se pak dostaly k dnešnímu vlastníkovi. Územní plán z roku 1999 z pozemků určených pro sport a rekreaci definitivně udělal zastavitelný pozemek pro bytovou výstavbu.

Projekt se nicméně za poslední roky hodně proměnil od izolovaných objektů směrem k podobě normálního městského bloku, který je vhodnějším řešením pro dané území.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90