reklama top
prahazijehudbou 728x90

Hotel Don Giovanni, kterému se říká „Dortík“ a podle Pražanů je jednou z nejošklivějších staveb v Praze, je podle americké společnosti CNBC oblíbeným hotelem. Don Giovanni je podle výsledků statistik špičkou na pražské hotelové scéně.

Hotel, který dlouhodobě v médiích označován jako nepříliš povedená stavba, před deseti lety figuroval v anketě, kde lidé vybírali nejošklivější stavbu v české metropoli, se těší velké oblibě! Podle majitelů se jedná o mimořádně úspěšný a výdělečný hotel.

Známý hotel se svou typickou růžovou barvou. FOTO: Czech Inn

Hotel dominující rozhraní Žižkova, Vinohrad a Malešic, patří mezi nejznámější budovy v Praze. Jeho exteriér má řadu architektonických odpůrců, ovšem málokdo tuší, jakou oblibu má tento unikátní hotel u turistů a v zahraničních žebříčcích. Například globální americká společnost CNBC do umístila na druhé místo jako Nejlepší hotel pro obchodní cestující v roce 2022. Ovšem nejenom byznys klientele tento komplexní hotel vyhovuje. Dle reportu tržeb za noc je 43 % nad pražskou čtyřhvězdičkovou konkurencí, a patří i do TOP 5 nejvíce prodávaných hotelů v Praze na Booking.com za rok 2023.

Byl postaven v roce 1993 podle návrhu architekta Ivo Nahálky. Budova hotelu je koncipovaná v půdorysu do tvaru motýla. Především se však jedná o jeden z posledních skutečně komplexně projektovaných hotelů s velkým podzemním parkovištěm, variabilními kongresovými a konferenčními sály a vynikající logistikou.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90