reklama top
prahazijehudbou 728x90

Praha Sobě se stala politickou stranou. Šéf a starosta Prahy 7 Jan Čižinský v jejím čele končí. Kdo stranu povede?

Hnutí Praha Sobě, která vznikla v roce 2018 ve své formě končí, stane se z ní politická strana. V této souvislosti končí šéf hnutí, který ho zakládal Jan Čižinský. „Po téměř 30 letech vlády kmotry prolezlé ODS vznikla s Prahou sobě koalice změny. Za čtyři roky jsme rozhýbali tolik projektů jako žádné jiné vedení před námi. Výsledky naší práce ukázaly, že v Praze to jde dělat jinak. Bez rozkrádání a šmelin – a naopak s jasnými výsledky pro Pražany,“ tvrdí Čižinský.

Praha Sobě kandidovala do komunálních voleb jako nezávislí kandidáti. Pro samotnou účast ve volbách posbírali téměř 100 tisíc podpisů.

„Teď jdeme dál. Rozrostli jsme se. V posledních volbách jsme kandidovali nejen na magistrát, ale i ve 14 městských částech. Ve všech jsme uspěli a po celé Praze máme nyní 80 zastupitelů. Je to obrovská energie. A my ji chceme zužitkovat co nejlépe. Logickým závěrem je přerod do pražské městské strany, která bude zastávat zájmy Pražanů a Prahy. Naše ambice je zkrátka měnit celé město k lepšímu a mít v tom jasné a zřetelné výsledky,“ píše ve svém vyjádření Čižinský.

Pražská městská strana bude mít ve středu 13. března kongres, kde se bude volit nový předseda. „Já zůstanu v nejužším týmu, kandidovat ale nebudu, chci se zaměřit na vedení Prahy 7,“ tvrdí Čižinský.

Kandidaturu na předsedu podali mí kolegové – bývalý náměstek pro dopravu Adam Scheinherr a bývalý předseda výboru pro územní rozvoj Petr Zeman. Oba za sebou na magistrátu nechali množství odvedené práce.

„Právě s Adamem Scheinherrem a Petrem Zemanem jsme Prahu sobě před šesti lety zakládali. V politice jsem byl tenkrát jako starosta Prahy 7 jen já – Adam pracoval na projektu OSN a k tomu jako aktivní občan bojoval proti nahrazení Libeňského mostu dálničním mostem, Petr stál za iniciativou Prázdné domy. Získal jsem je pro myšlenku měnit věci zevnitř a díky tomu jsme nejen přátelé, ale posledních pět let i nejbližší spolupracovníci. Tak tomu bude i nadále,“ píše Čižinský.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90