reklama top

Vlna dezinformací pokračuje. Po tvrzení bulvární novinářky Gabriely Wolfové o tom, že „kamarádky kamarádek“ tvrdily, jak jsou Ukrajinští uprchlíci nevděční nebo tvrzení pana Lišky o tom, že mu uprchlíci po cestě od slovensko-ukrajinských hranic rozbíjeli auto je tu další lež, která se šíří po sociálních sítích. Z drobné lži se stává nábojem pro dezinformační kampaň. Jedná se o vyhozené potraviny.

Po internetu se šíří fotografie krabiček s jídlem, které měli vyhodit uprchlíci z Kongresového centra Praha. Jídlo však odtud nepochází. „Tento typ potravin pro Ukrajince vůbec neobjednalo, jde tedy o lež. Ukrajinci si naší pomoci opravdu váží,“ vyjádřil se ke kauze na svém Twitteru ministr vnitra Vít Rakušan. Podle webu Manipulátoři.cz se jedná
o fotku se skladu rozvážkové služby, zmražené potraviny byly vyhozeny kvůli prošlé trvanlivosti.

Obrázek začal šířit jeden z uživatelů sociálních sítí. Ten v příspěvku nijak nedokazuje, že jídlo vyhodili Ukrajinci. Na popelnici, ve které je vyhozeno vidíme nápis „Potraviny, Gastro, Pražské služby“. Dle fotografie jde o tzv. „hotovky“ sloužící k ohřátí v mikrovlnné troubě. Takové prodávají mnohé supermarkety a rozhodně nejsou určené na cesty. Musí být totiž chlazeny v lednici. V kontejneru je rovněž i pizza, kterou je nutné nechat upéct. Při přiblížení také vidíme nápisy v češtině. Jídlo je tedy vyhozeným jídlem supermarketu, píše web Manipulátoři ve svém článku Smyšlený příběh o vyhozeném jídle kvůli Ukrajincům.

-an-

reklama bottom