reklama top
prahazijehudbou 728x90

Lenka Dusilová a Petr Ostrouchov vydávají soundtrack k filmu o šumavské krajině. Album Water Lost And Returned je původním soundtrackem k novému filmu Radka Plíhala Voda ztracená a vrácená o obnově unikátního prostředí šumavských mokřadů.

Film je obrazově-zvukovou meditací nad krásou šumavské přírody a sleduje fascinující návrat vody do krajiny, kde napomáhá zmírňovat dopady klimatické změny. Obsahuje řadu dechberoucích záběrů divokých zvířat a nejcennějších lokalit v národním parku.

Zpěvačka a devítinásobná držitelka ceny Anděl Lenka Dusilová a skladatel Petr Ostrouchov, který se mimo jiné podílel jako producent nanejnovějším albu Lenky Dusilové „Řeka“ (2020) a jako autor hudby k filmovým a televizním projektům (například Želary, Občanský průkaz nebo trilogie Zahradnictví) společně opatřili film jediným souvislým tokem ambientní hudby a zvuků, které vypráví příběh vody ztracené a posléze do dříve vysoušených mokřadů znovu navrácené. Soundtrack nyní vychází v této původní nepřerušené podobě na CD a formou digitálního alba. Téma vody se v tvorbě Lenky Dusilové neobjevuje poprvé.

„Dynamika říčního prostředí, která je ovlivňována mnoha přirozenými i nepřirozenými ději, byla pro mne inspirací pro obsahovou linku mého posledního alba Řeka, které jsem nahrávala jako reflexi historie mojí rodinné generační řeky. Tehdy se se mnou spojil Lukáš Linhart z NP Šumava a přišel se záměrem spolupráce, která nakonec vyústila v tento krásný audiovizuální dokument. Bylo nám potěšením a uměleckou radostí se s Petrem na tomto obdivuhodném počinu hudebně podílet“, říká o projektu Lenka Dusilová. 

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90