reklama top
prahazijehudbou 728x90

Zchátralý, špatně zastřešený, nedostatečně osvětlený, znečištěný a pro současné potřeby nevhodně architektonicky řešený. Nepříjemné místo u stanice metra Černý Most se v příštích letech promění.

Největší novinkou celého projektu bude odstranění lávek a zasypání terminálu. Nevzhledné bludiště složitých konstrukcí se tím srovná do jedné úrovně. Vznikne tak přehledný prostor s příjemným náměstíčkem, na které bude přímo navazovat výstup z metra.
Terminál Černý Most most je zchátralý, špatně zastřešený, nedostatečně osvětlený, znečištěný a pro současné potřeby nevhodně architektonicky řešený.

Přitom se jedná o dopravní uzel, který obslouží až 100 000 obyvatel denně. Navíc v okolí terminálu žije na sídlišti víc jak 15 000 obyvatel, kteří tudy často chodí do školy, do práce nebo tady tráví volný čas.

Zmizí:
– špatně odvodněná mostní konstrukce
– degradující materiál
– neustálé znečišťování
– nebo špatně zastřešené autobusové nástupiště

„Současný stav terminálu byl nevyhovující, dnes jsme proto schválili koncepční studii, která kromě toho, že zjednoduší přestup mezi jednotlivými druhy dopravy, počítá také s náměstím pro chodce, s živým parterem a s výsadbou stromů,“ píše na svém facebooku Petr Hlaváček, který se v minulých letech na magistrátu zabýval územním rozvojem. A pravděpodobně v této funkci v novém složení magistrátu zůstane.

Cílem rekonstrukce bude vytvořit atraktivní místo s náměstím, obchody, stromy a dopravním terminálem, které bude příjemné pro obyvatele sídliště, přestupující nebo také návštěvníky obchodních center v blízkosti terminálu.

Návrh teď musí projít potřebnými schvalovacími kolečky, pak se začne s rekonstrukcí. Hotovo by mělo být do 10 let.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90