reklama top
prahazijehudbou 728x90

Podle projektu Intersucho.cz se část sucha na území Česka zase rozšířila. Největší problém je na západě Čech. K tomu se přidaly další kraje, například jižní Čechy. Na sucho upozornila akce s velbloudem, kterého jste mohli potkat v pátek v rámci Mezinárodního dne proti rozšiřování pouští a sucha.

Velbloud na pivě. Upozornil na to, že i v Praze by mohl být jako doma. V pátek jste mohli potkat velblouda v Praze. Procházka městem měla upozornit na rozšiřující se pouště a na mizející pitnou vodu. Konala se v rámci Mezinárodního dne proti rozšiřování pouští a sucha.
Chcete v Česku velbloudy? A co je základ skvělého piva? Kvalitní voda. Co nebude, když nebudeme šetřit vodou? Pivo nebude! A proto šetřete vodou, vyzývají aktivisté. K akci se připojil i moderátor Tomáš Zástěra a pivovar Radegast.

Klimatické změny jsou jen těžko odvratitelné. Bohužel válka na Ukrajině žene i země, jejichž prioritami bylo používání obnovitelných zdrojů, do používání konvenčních zdrojů. Protože Rusko vyhrožuje uzavřením kohoutků zemního plynu. Například Německo vrací do hry uhelné elektrárny.

Podle projektu Intersucho.cz se extrémní sucho šíří Českem. Zatímco dlouhodobý problém je na Vysočině, Pardubicku a části středních Čech, aktuálně se rozšířilo do jižních Čech a Ústeckého kraje a také v severozápadních Čechách.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90