reklama top
prahazijehudbou 728x90

Město pokračuje ve výstavbě cyklotras. Jednou z nejvýraznějších bude ta, která z parku Cihelná podjede pod Mánesovým mostem na Klárově a povede po Kosárkovým nábřežím kolem Úřadu vlády.

Magistrát stavbu u Klárova úpravu a rozšíření stezky A1 považuje za nejdůležitější letošní stavbu svého druhu. Tato část prodlouží prodlouží stezku z Kampy směr Holešovice. Podél nábřeží Edvarda Beneše ještě není hotová, ale částečně tudy vedou cyklopruhy. Cílem je A1 dostat dál do Stromovky.

Úprava v parku Cihelná u Mánesova mostu bude hotova do konce roku, slibuje náměstek pro dopravu Adam Scheinherr. Cyklisté budou v těchto místech mít jedinečný výhled na Karlův most.

….

INFOBOX – Nové trasy

  • Opravuje se také páteřní cyklostezka A2. Na ní vznikne na Smetanově nábřeží nový cyklopás, stezka se rozšíří v úseku na Rohanském ostrově a rekonstruovat se budou části cyklostezky podél ulice Povltavská a v oblasti Vyšehradského tunelu.
  • Nový koridor pro cyklisty mimo silnice bude také na trase A24 od ulice Průmyslová k Jahodnici (propojí Prahu 14 s Prahou 10).
  • Nové cyklostezky vzniknou také v úsecích od lávky pod Městským okruhem do Komořan či od Labutě v Krči na Kačerov, rozšířena bude také stezka A22 z Braníka.

Letos chce Praha investovat do cyklostezek přes svou firmu TSK 127 milionů, což je o pět milionů korun více než loni. Dalších 245 milionů magistrát rozdá jednotlivým městským částem. Podle Scheinherra plán podporovat cyklistiku je třeba, podle cyklosčítačů počet lidí na kole mezi roky 2019 a 2020 narostl. V roce 2019 sčítače ve městě zaznamenali 3,2 milionů průjezdů, o rok později to bylo téměř pět milionů. Toto číslo bylo zaznamenáno také loni. Podle webu Golemio.cz alespoň jednou za měsíc na kolo sedne téměř 460 tisíc lidí. Ve městě je přes 515 kilometrů značených tras, z toho asi 200 kilometrů vede mimo komunikace s automobily.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90