reklama top
prahazijehudbou 728x90

Klub Orion na Žižkově patří mezi nejhorší noční podniky v Praze 3. Možná i v celé Praze. O víkendech se tam podle Prahy 3, policie a místních rvou partičky mladých lidí. Na jednu z kontrol policie do těchto míst jel také starosta trojky Michal Vronský. Jeho informace vyvolala na jeho FB velkou diskuzi.

„Skvělá práce soudruhu. Ještěže zde máme uvedomělé jedince, jako jste vy. My si socialismus rozvracet takovými individui nenecháme!“ reagoval jeden z diskutujících pod postem Michala Vronského, v němž informoval o policejní kontrole nočního podniku Orion a také Storm. Právě Orion je zónou nočních a ranních víkendových rvaček mezi ruskojazčnými skupinami mladých lidí.

Vzornej svazák a bonzáček, píší o starostovi
Vronský psal o tom, že se minulý víkend účastnil policejní akce, která se zaměřila na problematické podniky. „Přes 20 policistů s dvěma psy vzbuzovalo respekt. Proběhla kontrola dokladů všech osob, při které sice nebyl zjištěn žádný závažný problém, přesto mají tyhle neohlášené akce obrovský smysl. Vedou totiž provozovatele klubů k tomu, aby si sami za pomoci ochranky zjednali pořádek. V klubu Orion v Řehořově ulici se nám to zatím bohužel nedaří, ale to neznamená, že nebudeme i nadále hledat řešení,“ napsal starosta Vronský. Kromě chvály lidí, kteří v okolí Řehořovy ulice, kde se klub Orion nachází, dostal slušnou čočku.

„Vy jste Musel být v kolektivu oblíben, takovej vzornej svazák a bonzáček,“ zněla jedna z reakcí v diskuzi. Starosta Vronský se pokusil diskutujícím vysvětlit, proč se takové policejní akce účastnil. „S majitelem Orionu (diskotéka pro ruskojazyčné národy, kde jsou běžné krvavé bitky) domluva zatím nefunguje. Akci jsem neorganizoval já a nevznikla z mého popudu, byl jsem na ni pozván a konala by se i beze mě,“ napsal Vronský.

Podle některých ale starosta udělal chybu, kterou označili za konání StB proti máničkám. „Stížnost se má řešit konkrétně, s tím, kdo dělá cokoli proti vyhlášce, zákonu, nebo čemukoli jinému. A ne vzít partu hromotluků se psy a kontrolovat hostům doklady, obtěžovat ty, kteří se pouze nacházejí ve veřejném prostru, ve snaze klub poškodit. to je stejné, jako nápisy „Češi nekraďte“ v obchodech v pohraničí, po revoluci. kradete? já ne. a proto nestojím o to, aby mě policie z krádeže podezřívala, natož mě obtěžovala v doprovodu psů,“ zaznělo v diskuzi.

Že ale šlo o společnou akci České policie Prahy 3 a 9, a že se starosta Vronský se takových akcí nezúčastňuje a tato byla výjimkou, na to slyšelo jen velmi málo lidí.

Jeden z komentářů zněl: Přijďte se někdy do Řehořky podívat a přiložil video.

O této události také informoval server Novinky.cz, který použil velmi emotivně zabarvený titulek Policisté se psy bezdůvodně naběhli do klubů na Praze 3. Za asistence starosty. V článku pod tímto titulkem ale autorka textu Barbora Prchalová pak kromě reakcí na starostovu účast, píše o tom, že policie zadržela několik osob, které drželi drogy, další kvůli protiprávnímu jednání a také tři osoby, které byly v celostátním pátrání. Nikde není napsáno, že razie byla bezdůvodná, Asistence starosty v titulku zní, že byl Vronský v této akci aktivní.

Starosty se zastal jeho předchůdce na radnici Prahy 3 Jiří Ptáček. „V první řadě je třeba si uvědomit, že starosta nešéfuje státní policii. Ta přirozeně nespadá pod město a pokud je starosta přizván, je pozorovatelem a nikoliv zadavatelem. Za mě je ale dobře, když o tom následně informuje,“ píše Ptáček na svém FB. Také popisuje špatnou situaci v Řehořově ulici. „Orion byl jeden z kontrolovaných klubů, který je notoricky známým podnikem orientovaný na rusky mluvící klientelu. Prakticky každý, kdo bydlí ve stejné ulici, vám může povyprávět, jak má příležitost z okna svého bytu pravidelně pozorovat vyřizování účtů mezi hosty. Třeba ve tři v noci. Ono je snadné bydlet na druhém konci republiky a vést akademickou debatu o práci policie. Jenže osobně znám lidi, kteří se z okolí tohoto podniku raději přestěhovali do jiné části města. Kdo v sousedství klubu bydlí, dobře ví, o čem je řeč,“ doplňuje Ptáček.

Připomíná, že Praha 3 je součástí velkoměsta, které má svoji čilou drogovou scénu. „A opravdu nemyslím hulení, které si pár puberťáků pěstuje za oknem. Prakticky neuplyne rok, kdy by policie na území Prahy 3 neodhalila několik profesionálních varen pervitinu. Významná část vyrobené drogy se tady i prodá a to právě v nočních klubech. Když jsem četl komentáře pod Michalovým příspěvkem, řada z nich vzbuzovala dojem, jako by jednou z definic demokracie bylo, že má policie tyhle věci ignorovat. Fakt si to nemyslím,“ vyjádřil se Ptáček.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90