reklama top

Na Žižkově nedaleko míst, kde bydlel filmový Dalibor Vrána, který se stal falešným vrchním byla otevřena nová autobusová zastávka U Prdlavky. Odkazuje na komedii Vrchní prchni, v níž soused Pařízek se nechá uvařit na nudli, když nepozná svého souseda, kterému říká Prdlavka. To proto, že vlastní starý velorex.

Logickým kmotrem nové zastávky se stal Zdeněk Svěrák, který neváhal a oblékl originální kostým své legendární postavy z komedie. První autobusy sem dorazí začátkem prosince.

Autobusová linka 101 propojí Prahu 3 a Vršovice. Vznikly zastávky U Prdlavky a Viktoria Žižkov. „O zavedení této linky usilují zástupci MČ Praha 3 dlouhá léta. Spojení MHD mezi oblastí nám. Jiřího z Poděbrad a dolním Žižkovem dnes úplně chybí. Buď musíte jet tramvají s přestupem na Floře, nebo jít prostě pěšky. Prodloužená linka 101 nám významně zkracuje vzdálenosti a přibližuje také oblast Vršovic. Atraktivní je také vazba bus 101 na nové pěší propojení na Hlavní nádraží a poslouží také studentům VŠE,“ uvedl místostarosta městské části Praha 3 Ondřej Rut.

„Dá se očekávat, že při jejím ohlašování se cestující pousmějí a vzpomenou si na postavu knihkupce Dalibora Vrány, který v těchto místech bydlel, a který vlastnil něco mezi motocyklem a autem, kdysi slavný Velorex. A proto mu sousedé přezdívali „Prdlavka“. Když se pousmání tisíců Pražanů sečtou, jeví se mi to, jako slušná dávka dobré nálady, kterou pohoršení těch, kteří název odsoudí, nemůže ubrat na síle“, říká Zdeněk Svěrák. „Jsem rád, že úředníci, radní a všichni co tady kolem mě stojíte, máte smysl pro humor. Věřím, že statisíce úsměvů se sečtou, a že to přinese skutečně něco pro zdraví duše“, pokračuje Svěrák.

Linka pokračuje přes Park Rajská zahrada do konečné stanice Viktoria Žižkov. Stejné jméno ponese i dnešní tramvajová zastávka Husinecká. Název reflektuje blízkost stadionu legendárního žižkovského fotbalového klubu a doplňuje čtveřici zastávek v Praze (Sparta, Slavia, Bohemians, Juliska) pojmenovaných podle sportovních stadionů.

-mag-

reklama bottom