reklama top
prahazijehudbou 728x90

Za 222 milionů korun koupí pražský magistrát 35 bytů v Praze 3. „Akciová společnost Prahy 3 se chce do budoucna transformovat na čistě správcovskou společnost, proto už nechce vlastnit nemovitý majetek. Cílem naší koalice je rozšiřování městského bytového fondu, proto jsme uvítali nabídku na koupi těchto bytů. Alternativou byl prodej bytů na trhu. V Praze 3 dosud Praha žádné městské byty nemá,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský.

Kupní cena byla stanovena znaleckými posudky, byty jsou v dobrém stavu. Část bytů je prázdných, většina je obsazena nájemníky se smlouvou na dobu určitou. Byty budou využívány v souladu s bytovou politikou města. Vzhledem k tomu, že je většina kupovaných bytů aktuálně obsazena nájemníky se smlouvou na dobu určitou, budou smlouvy nájemníkům v případě dodržování pravidel standardně prodlužovány. Kromě výstavby družstevních bytů na městských pozemcích chce i nadále další byty kupovat. Město nové byty potřebuje. Zaměřuje na čtyři cílové skupiny: seniory, potřebné profese, Pražany v nouzi a osoby se zdravotním postižením.

Radní pro akciové společnosti Prahy 3 Pavel Musil k tomu řekl: „Tyto byty byly v minulosti komerčně pronajímány a nebyly určeny pro účely bytové politiky Prahy 3. Vzhledem k aktuálnímu nedostatku volných bytů na pražském realitním trhu považujeme tuto transakci za výhodnou pro obě strany, jak pro město Prahu, tak pro městskou část Praha 3, která výtěžek z prodeje použije na rekonstrukce jí svěřených obecních bytů.”  

Hlavní město dlouhodobě trpí nedostatkem obecního bytového fondu, a proto je odkup nemovitostí jedním z nástrojů, jak získat do správy více bytových jednotek. Loni schválená Strategie rozvoje bydlení v hl. m. Praze počítá s novou městskou výstavbou v rozsahu minimálně 500 bytů ročně (s cílem dosáhnout toho do roku 2030). Pražská developerská společnost připravuje projekty na městských pozemcích, které umožní postavit až 6 000 nových městských bytů.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90