reklama top

Městská část Praha 7, hlavní město Praha a Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) společně připravují propojit Stromovku a Letenskými sady. Zatím je dělí rány – frekventované silnice. Proměnou projde také veřejný prostor v okolí Národního technického a Národního zemědělského muzea a přilehlých ulic. Projekt Letenský muzejní distrikt chce zpříjemnit cestu mezi Letenskými sady a Stromovkou, vytvořit důstojné muzejní náměstí a celkově zatraktivnit dopravně vytíženou část Letné. Do plánování těchto úprav se nyní může zapojit také veřejnost prostřednictvím online ankety, a to do 21. března.

„Oblast Letné mezi dvěma velkými parky patří mezi vytížené a často navštěvované části Prahy. Lidé sem chodí za sportem a rekreací, je zde řada významných budov, kulturních, sportovních a volnočasových institucí, jako jsou národní muzea, tenisové kurty, vodárenská věž s kroužky pro děti, sportovní hala a další. Máme tu také několik škol a školek. Chceme zde proto zajistit upravenější, přívětivější a zelenější veřejný prostor, jaký si toto významné území a jeho obyvatelé i návštěvníci zaslouží,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„V ulici Korunovační budeme krom jiného řešit obnovu a doplnění uličních stromořadí či předzahrádek, budeme chtít také zkoordinovat práce na sítích technické infrastruktury a obnovu chodníků i povrchů silnic. Kolem národních muzeí by pak mělo vzniknout reprezentativní muzejní náměstí přirozeně navazující na Letenské sady i ulici Nad Štolou,“ řekla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová.

 

Do příprav zadání uvedených projektů se již nyní může zapojit také široká veřejnost. Původně plánovaná procházka „Společně po Letné“ se na podzim kvůli opatřením proti pandemii bohužel uskutečnit nemohla, proto byl zvolen interaktivní formát ankety, který veřejnost prostřednictvím foto-procházky s jednotlivými místy seznamuje a otevírá důležitá témata v území. S dalším zapojením veřejnosti se dle aktuálních možností počítá letos na jaře.

reklama bottom