reklama top
prahazijehudbou 728x90

Praha 4 je nejlidnatější a rozlohou největší pražskou částí. Už před válkou tu našlo svůj dočasný pobyt řada Ukrajinců, kteří nejčastěji bydlí na sídlištích. I proto sem teď míří nejvíce uprchlíků. Útočiště totiž nacházejí u svých rodin a příbuzných.

Podle statistik Ministerstva vnitra našlo v Praze 4 zatím čtyři tisíce uprchlíků, o pár stovek méně jich eviduje Praha 10 a také Praha 5. Nejméně Ukrajinců je registrováno v Praze 2, 3, 6, 8 a 9.

Podle čísel uvedených ministerstvem je Praha zahlcená, přijala přes 40 tisíc uprchlíků. Hned po ní následuje Středočeský kraj s 25 tisíci lidmi. Nejméně Ukrajinců přijelo na jih Moravy.

Ačkoli se mezi Pražany zvedla obrovská vlna solidarity a na sociálních sítích si předávají informace kdo a kde může uprchlíkům poskytnout ubytování, i samotný magistrát a městské části se snaží. Lidé nyní žijí v tělocvičnách, komunitních centrech a dalších prostorech, zároveň shání i místa v hotelích. Uprchlíci našli útočiště například ve Smíchovské tržnici nebo v budově bývalé pošty v Poděbradské ulici.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90