reklama top

Před několika dny deník Metro upozornil na zajímavou anomálii. V ulici Musílkova v Praze 5 byly k vidění dvě čáry na vozovce, které si navzájem odporují. Technická správa komunikací přispěchala s opravou a modré značení smazala. Zatímco žlutě označený chodník s upozorněním na to, že se jedná o prostor pro zásobování, zůstal.

Deník Metro v článku V Musílkově ulici je k vidění anomálie. Dvě čáry na vozovce si už pár měsíců navzájem odporují psal o dvou vodorovných značeních – modré, která umožňuje rezidentům parkovat a žluté, které je upozorňuje na to, že se jedná o prostor, kde je zákaz zastavení, zákaz stání, ale také místo, kam nesmí řidiči vjet.

Technická správa komunikací na upozornění deníku Metro zareagovala a část modré čáry smazala, aby v tomto prostoru zásobovací vozy mohly skutečně zastavit. Ovšem žlutá zóna s označením ZAS, který stání a zastavení povoluje zásobovacím firmám, na chodníku zůstaly. Znamená to tedy, že chodník je zásobovači i nadále „rezervován“. Zajímavé na tom ale je, proč na chodníku vůbec takové označení je, když auta rezidentů na chodnících stát nesmí a ani se tam přes prostor povolený už jen pro zásobovací auta, nedostanou.

-jah-

reklama bottom