reklama top
prahazijehudbou 728x90

V Praze pokračuje natáčení hvězdně obsazeného megafilmu The Gray Man. Hollywoodský akční thriller natáčí produkce Netflix. Film bude stát v přepočtu 4,2 miliardy korun, v Česku filmaři utratí půl miliardy. Je to jeden z největších filmů, který kdy v tuzemsku vznikal.

Měsíční natáčení je hlavně v centru Prahy, kde jsou rozsáhlé zábory ulic. Film se dnes dotočil v Holešovicích. Kolem Národní galerie jezdí speciálně upravená tramvaj na kolech a v ní se objevil herec, na kterého fanoušci, okukující filmový plac, čekali – Ryan Gosling. Zajímavostí je, že Praha bude přiznána přímo v příběhu. Mnohdy si totiž filmaři město půjčili a svůj děj zasadili do jiného města.

Natáčení bude probíhat do 18. července. Filmový štáb se bude postupně různě přesouvat. Omezení se nyní od 9. července čeká na Čechově mostě, na Dvořákově nábřeží a v ulicích Kozí, Dušní, U milosrdných, 17. listopadu, Břehová, Pařížská a Bílkova. O den později se uzavře náměstí Jana Palacha, ulice Na rejdišti, Kaprova, Čechův most, Dvořákovo nábřeží, ulic Kozí, Dušní, U milosrdných, 17. listopadu, Břehová, Pařížská a Bílkova. V sobotu 11. července bude uzavřeno náměstí Jana Palacha, ulice Na rejdišti a Kaprova. A nakonec v neděli filmaři obsadí Čechův most, Dvořákovo nábřeží, ulici Kozí, Dušní, U milosrdných, 17. listopadu, Břehovou, Pařížskou a Bílkovu.

Ve čtvrtek a pátek 15. a 16. července se bude točit na náměstí Republiky a v okolních ulicích V Celnici, Na Florenci a Hybernská. „Od 8. července 2021 (přibližně od 23.30 hodin) do pondělí 12. července 2021 (přibližně do 23.30 hodin) dojde k obousměrnému přerušení provozu tramvají v oblasti zastávky Právnická fakulta,“ informuje DPP. „Od středy 14. července 2021 (přibližně od 23.30 hodin) do pátku 16. července 2021 (přibližně do 24.00 hodin) dojde k obousměrnému přerušení provozu tramvají v oblasti náměstí Republiky,“ informuje DPP.

Natáčení v Praze skončí o třetím červencovém víkendu na náměstí Jana Palacha od ulice Na rejdišti po ulici Kaprova. „Z důvodu filmového natáčení dochází od 17. července (přibližně od 0.00 hodin) do 18. července 2021 (přibližně 24.00 hodin) k dočasnému přerušení provozu tramvají v oblasti zastávky Právnická fakulta,“ píše DPP.

Každá produkce musí vedle povinných standardních poplatků za zábor veřejného prostranství také přispět i do Bezpečnostního fondu Prahy 1. Filmový projekt The Gray Man do něj vloží téměř dva miliony korun, podobnou částku odvede i z povinných poplatků. Produkce navíc přispěje částkou jednoho milionu korun na rozvoj veřejného prostoru Prahy 1.

Velkofilm The Gray Man natočí režiséři Anthony a Joe Russo, kteří stojí za slavným snímkem Avengers: Endgame. Film, který natáčí v Praze je založen na stejnojmenné novele od Marka Greaneyho. Hlavním hrdinou je Court Gentry, veterán CIA, kterého podvedla jeho vlastní agentura, a tak se stal uprchlíkem. K jeho dopadení je pověřen bývalý kolega Lloyd Hansen. V hlavních rolích špionážního thrilleru se kromě Ryana Goslinga a Chrise Evanse představí Jessica Henwick nebo Billy Bob Thornton.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90