reklama top
prahazijehudbou 728x90

Stovky lidí denně se zajímaly o osud nejznámějšího ptáka v Praze. Kavka dva týdny byla zavřená ve stanici metro Kobylisy. Podle záchranné stanice pro volně žijící zvířata projevila svou kavčí chytrost.

Začátkem května se na refýži metra Kobylisy objevila kavka. Lidé si ji začali fotit. A informaci dostali také lidé ze záchranné stanice pro volně žijící zvířata. Během několika dnů se kavka stala hvězdou. Dopravní podnik ale cestující vyzýval k tomu, aby ptáka nekrmili, protože to bude komplikovat její odchyt. Na to ale lidé nereflektovali a dál jí krmili a nechávali jí tam i vodu přímo na nástupišti.

Lidé kritizovali, proč kavku nevysvobodí rychleji. „Ptáci uvíznutí v uzavřených prostorech mají ve snaze najít cestu ven tendence létat co nejvýše. Málokdy se proto stane, že se jim podaří vylétnout dveřmi nebo oknem, které nesahají až ke stropu,“ říká Michaela Klímová ze stanice zachránců, která byla při odchytech. Kavka se nenechala nalákat do sklopných pastí ani nereagovala na hlas kavky, kterou jí tady pouštěli.

Kavka byla nakonec odchycena pomocí ornitologické sítě. A nyní je v záchranné stanici a čeká na čtvrteční vypuštění v Kobylisích. Ornitologové předpokládají, že se připojí ke svému hejnu.

red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90