reklama top
prahazijehudbou 728x90

Na pražský ostrov Štvanici se po roce vrátila tradiční plovárna. Návrat ke koupání ve Vltavě, oblíbeném zvláště v 19. a 20. století, umožnilo mimo jiné i zlepšení kvality vody v řece. Pro návštěvníky jsou k dispozici lehátka, paddleboardy, toalety, sprchy a občerstvení.

Na ostrově Štvanice objevíte veřejnou plovárnu Baden Baden. Místo určené primárně k odpočinku a relaxaci v budoucnu dotvoří pláže s pískem, dřevěné molo, brouzdaliště pro děti i různá sportoviště. Přesvědčte se, že kvalita vody je daleko lepší než dříve a není nutné odjíždět na koupání z Prahy ven. Od začátku jsou pro návštěvníky k dispozici lehátka, toalety, sprchy a občerstvení.

Historicky se na území hlavního města nacházelo několik desítek menších či větších plováren a městských lázní. Jednou z nich byla i Plovárna na Štvanici, která fungovala v různých podobách od začátku 20. století až do povodní v roce 2002.

Městské plovárny mají svou tradici v mnoha významných evropských, ale i amerických metropolích. V přeplněných centrech měst lákají návštěvníky na přímý kontakt s říční hladinou a rekreaci. Podoba plovárny Baden Baden se bude postupem času vyvíjet. V roce 2021 tu vznikla písčitá pláž, brouzdaliště pro děti a molo, které bude sloužit k opalování i pro kulturní účely. Organizátoři myslí i na sportovní aktivity. V plánu je beach volejbalové, nohejbalové a badmintonové hřiště a chybět nebudou ani říční projížďky na paddleboardech a šlapadlech.

Unikátní plovárna Baden Baden navazuje na tradici pražských plováren. Pro své umístění si vybrala zatím ještě stále málo navštěvovanou část ostrova Štvanice, kde stála plovárna v různých podobách téměř sto let až do povodní v roce 2002. Za projektem stojí skupina přátel, jejíž členové založili obecně prospěšnou společnost Containall nebo organizovali oblíbený letní festival Povaleč. Plovárna se tento rok poprvé otevřela začátkem června loňského roku.

-mag-, Zdroj: Kudyznudy.cz

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90