reklama top
prahazijehudbou 728x90

V předvánočním čase roste zájem domácností a firem o kompletní úklid. Lidé zejména poptávají mytí oken, topení a skříní, čištění kuchyňských linek, koberců či pohovek a dalšího nábytku.

Například startup Supersoused.cz, který přináší tržiště vzájemné sousedské výpomoci i montážní a instalační služby pro nábytkářské řetězce, očekává největší nápor dva týdny před Vánoci. V současné chvíli se situace příliš neliší od předchozích let, zásadní efekt neměla domácí výuka dětí, ani častější home office. Ceny za úklid si Super sousedé účtují obvykle za hodinu a začínají na 300 korunách.

“Na našem tržišti stále převládá v úklidech poptávka domácností nad firmami. Opatření proti šíření onemocnění covid-19 měla zpočátku negativní vliv na jejich počet, jednalo se však o krátkodobý propad. Nyní jsme s blížícími se Vánocemi na podobné úrovni, jako jsme byli v loňském roce. Velmi brzy však očekáváme nárůst poptávek, který bývá nejvyšší těsně před a krátce po svátcích. Kapacitně jsme na blížící se špičku připraveni a neočekáváme, že bychom museli zakázky odmítat,” říká Žaneta Huňková, CEO Supersoused.cz.

Co se týče řemeslných služeb, evidují Super sousedé oproti loňskému roku zejména nárůst počtu elektroinstalací, který se během druhé vlny pandemie zvýšil o 35 procent, rovněž se zvýšila poptávka na výměnu vypínačů, zásuvek a světel o 54 procent. U instalatérských či malířských služeb byl nárůst pozorovaný Super sousedy o 33 procent.

Více o Supersoused.cz
Supersoused.cz je tržiště vzájemné sousedské výpomoci, které propojuje lidi se zručnými kutily a řemeslníky. Zároveň zajišťuje i kvalifikovanou montáž produktů byznysovým partnerům v čele s nábytkářským lídrem IKEA nebo další služby pro Global Assistance. Startup má ambici digitalizovat řemeslo v celé jeho šíři, od odborných služeb po běžnou výpomoc v domácnosti. To vše je dostupné na uživatelsky přívětivé platformě, kde své služby nabízí přes 5 500 profesionálů, brigádníků i zručných seniorů. Startup nyní zpracovává k tisícovce objednávek měsíčně, mezi které patří například montážní služby, instalatérské práce, zapojení spotřebičů či malování pokojů.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90