reklama top
prahazijehudbou 728x90

Čeští filmaři se mnohdy pokoušejí napodobit své americké kolegy, slavné hollywoodské tvůrce. Jedním z takových filmů je nový film Ubal a zmiz, který se ve městě natáčel před pár dny. Gangsterská komedie jede ve stylu Sbal prachy a vypadni po česku od režiséra Guye Ritchieho.

Štáby obsadily Dejvice, Holešovice nebo Žižkov. Gangsterská komedie se během září a října natáčela v Hotelu International, v klubu Fuchs na Štvanici, v holešovické ulici Železničářů nedaleko nádraží Holešovice nebo noční Husitskou na Žižkově. Ubal a zmiz se odehrává v průběhu jednoho divokého dne a noci. Autor scénáře a režisér filmu Adam Hobzik, který film charakterizuje slovy „Sbal prachy a vypadni po česku“, se nechal inspirovat stylem filmů režiséra Guye Ritchieho. Díky tomu se diváci mohou těšit na bláznivou noční jízdu, v níž jde o velké peníze, podivný kšeft s balíkem trávy a o sekání malíčků.

„Mám rád filmy, které se odehrávají v noci, protože všechno najednou dostane nádech tajemství, mysteriózna, zvlášť když jde o Prahu“.

Natáčení probíhalo převážně v noci, celkem se točilo 27 dnů a z toho bylo 17 noček od šesti hodin večerních do šesti hodin ranních. Ve filmu Ubal a zmiz se objeví rovněž nezvykle vysoký počet lokací. S nadsázkou se dá říct, že filmový štáb absolvoval po Prazevelkou sérii nočních road movie.

Režisér filmu Adam Hobzik k atmosféře na place dodává: „Mám rád filmy, které se odehrávají v noci, protože všechno najednou dostane nádech tajemství, mysteriózna, zvlášť když jde o Prahu. Výhodou samozřejmě bylo, že je všude méně lidí, měli jsme klid a mohli se koncentrovat na práci. Je obdivuhodné, že producenti vůbec do podobného žánru v Čechách šli a jak ustáli celou současnou situaci. Tenhle film je specifický v tom, že se sešlo několik náročných požadavků: noční natáčení, vysoké množství lokací, celkem padesát hereckých rolí. Kromě časového tlaku byly náročné i akční scény. Honičky autem jsou vždycky napínavé, pokaždé hrozí trochu průšvih, zvlášť když vám před záběrem zaprší. Přesně to se nám stalo. Navíc jedním z aut byla veteránská Corvetta, kterou je v rychlosti těžké kontrolovat samu o sobě,“ popisuje eskapády režisér.

SERIÁL FILMOVÝCH MÍST

  • Web prahazdarma.cz mapuje místa, kde se v Praze natočili nebo natáčí filmy. Seriál článků vám tak ukáže místa, která znáte v reálu. Dost možná i ta, která znáte jen z filmů. Exteriéry Prahy se dostaly také do řadu hollywoodských megahitů.
reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90