reklama top
prahazijehudbou 728x90

Poptávka po dobrovolnické pomoci roste. Hlavní město Praha ve spolupráci se Středočeským krajem otevřelo ukrajinským uprchlíkům už v pátek 4. března 2022 asistenční centrum v Kongresovém centru Praha, kde dobrovolníci, složky integrovaného záchranného systému a další organizace odbavili do dnešního dne již přes 15 000 uprchlíků. Nápor příchozích však nepolevuje.

Zapojené neziskové organizace tak spouští jednotnou registraci dobrovolníků na adrese pomahamepraze.sinch.cz, kterou zajišťuje celostátní online portál Vlna pomoci. Koordinaci dobrovolníků zajišťuje Oblastní spolek Českého červeného kříže Praha 1.

Nezisková iniciativa Vlna pomoci umožňuje pomocí webové aplikace rychlou a efektivní koordinaci dobrovolníků. Všichni, kdo mají v současnosti zájem pomáhat na více místech republiky, se mohou jednoduše registrovat na webu vlnapomoci.cz. Online si pak vyberou z aktuálních nabídek od organizací Meta, Oblastní spolek ČČK Praha 1, Integrační centrum Praha, případně od dalších iniciativ i mimo hlavní město. Po registraci uvidí zájemci přehledné informace o činnostech a mohou se hlásit přímo na konkrétní časy, které jim vyhovují, a to i opakovaně.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90