reklama top
prahazijehudbou 728x90

V Praze se otevře nový volnočasový park za desítky milionů korun. V metropoli nemá obdoby.

Obyvatelé i návštěvníci Prahy budou mít od konce května k dispozici nový volnočasový park, který nemá v metropoli obdoby. Dominantou areálu v těsném sousedství obchodního centra Galerie Butovice a Prokopského údolí se stane unikátní dětské hřiště s ptačí tematikou. Dospělí pak v Butky Parku najdou pohybové i kulturní vyžití s gastronomickým zázemím a dráhou pro kolečkové brusle. Projekt za desítky milionů korun financuje soukromý investor.

Název areálu Butky Park je inspirován místními obyvateli, kteří neřeknou Novým Butovicím jinak než Butky. A Butky, to už zní skoro jako budky. Není divu, že se ptačí tematika stala inspirací pro dominantu nového areálu: unikátní dětské hřiště z dřevěných segmentů od předního dánského dodavatele MONSTRUM. Ten vyrábí hřiště zakázkově přímo na míru, každé je tak jedinečné, ikonické a přizpůsobené konkrétnímu místu.

Pro Prahu, která se na mapě hřišť z dílny MONSTRUM zařadí například vedle New Yorku, Singapuru či Dubaje, designéři a konstruktéři připravují herní prvky v podobě pštrosa, tukana, právě ptačí budky či vajíčka. Nejde přitom o žádné malé atrakce – například pštros měří na výšku bezmála 6 metrů. Úplně nejmenší děti pak potěší mlhoviště, z něhož budou vykukovat hroši.

V Butky Parku se však kromě dětí a jejich rodičů bude skvěle cítit kdokoli, kdo má rád pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu, společnost přátel i dobrého jídla. Součástí nového volnočasového areálu o ploše tří fotbalových hřišť je vedle velkého množství zeleně například eventová koncertní zóna, multifunkční hřiště pro míčové či jiné týmové sporty a také areál pro pétanque. Nebude chybět ani grilovací zóna se stánkem řezníka, kiosky se zmrzlinou, pitím či dalším občerstvením a samozřejmě nové moderní sociální zařízení. Zachována zůstala také oblíbená dráha pro kolečkové brusle o délce 510 metrů.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90