reklama top
prahazijehudbou 728x90

Všímáme si přibývajících vykrádaček, o kterých lidi píšou na FB skupinách různých částí Prahy. Je to nějak po vlnách, za covidu se zloději zaměřili na Letnou… teď zjišťujeme, že teď byty útokem berou na Žižkově. Ale samozřejmě nejen ten… Ztráty věcí v domech hlásí lidé i na Smíchově, ve Vršovicích nebo Libni.

Před pár dny se stal jeden z dalších incidentů v jedné žižkovské ulici. V domě, kde se kradlo tento týden, to bylo podruhé. Tentokrát si zloději vyhlédli další byt. Jeho majitelé byli doma na home office a tak viděli zloděje přímo v akci.

Na FB @Praha 3 (místo) město, kde žijeme se píše, že vykopli dveře, vletěli do bytu, sebrali, co bylo poblíž, v tomto případě notebook a elektronickou cigaretu. Obyvatelé bytu tvrdí, že se jedná o dva lidi, jeden z nich je malý kluk. Podle výpovědi byla akce velmi rychlá… Podle diskutujících se lze domnívat, že úřadovali i minulý týden. To by nasvědčovaly případy z Radlic, kam se zloději vrací pro věci, které jsou před dveřmi bytů.

U Městské policie a PČR budeme zjišťovat, zdali nemonitorují zvýšený počet krádeží. Je docela možné, že spousta těchto na facebooku hlášených případů ani lidé na policii neoznámí. Oznamujte! Policie musí toto evidovat a případně zvýšit počet hlídek! Nepodceňujte to!

PROSÍME TEDY:

  • dávejte si pozor na cizí lidi ve vchodu
  • zamykejte dveře, i když jste doma
  • nenechávejte cennosti u vchodových dveří
  • není na škodu myslet na zálohy vašeho notebooku
reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90