reklama top
prahazijehudbou 728x90

V těchto dnech jsou to roky, kdy začala fungovat Nábytková banka. Otevřena byla v nejtvrdším covidovém období.

Obrovský zájem se strhl v prvních dnech, kdy byla otevřena Nábytková banka. V tom nejtvrdším covidovém období to byla jedna z mála dobrých zpráv. „Otevření smysluplného pracoviště, které pomáhá potřebným Pražanům, bylo světlou výjimkou,“ říká pro server prahazdarma.cz vedoucí Nábytkové banky Tomáš Valenta. Ten přiznává, že po velkém zájmu lidí, kteří do skladů přiváželi obrovské množství nábytku, přišel útlum. „Zřejmě přišel s inflační krizí, kterou doprovázelo obrovské zdražování. Podle našeho mínění si nyní dárci více promyslí, čeho se zbaví, nebo si bytové vybavení spíše opraví, než aby se ho zbavovali, byť pro dobrou věc,“ tvrdí Valenta.

Ačkoli standartně nečalouněné židle, palandy a šatní skříně, dárci stále jezdí „Existují i ti, kteří k nám bytové vybavení dávají opakovaně a my si jejich důvěry velmi ceníme,“ říká Valenta.

Nábytková banka pečlivě vybírá, jaké bytové vybavení přijme, a to nejen ze strategických důvodů pro skladování, ale také z hygienických důvodů. Právě z hygienických důvodů nepřijímá nic čalouněného (nic co má tkaninu a výplň) z důvodů rizika napadení škůdci. Co se týče elektrospotřebičů přijímá pouze funkční elektrospotřebiče, aby mohly sloužit dál. „Snažíme se přijímat vše, co by se potřebným domácnostem mohlo hodit, včetně hraček, nádobí a obrazů,“ přibližuje činnost banky, kterou najdete v Libuši.

Banka funguje především pro sociálně slabé. „Díky organizacím a sociálním pracovníků, kteří jsou garanti potřebnosti, máme jistotu, že každý kus bytového vybavení putuje do domácnosti, kde je potřeba,“ doplňuje Valenta.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90