reklama top
prahazijehudbou 728x90

Rozsáhlá historická budova na pražském náměstí Republiky 7 projde pečlivou rekonstrukcí. Svůj záměr představil developer Crestyl, který objekt koupil před čtyřmi lety. Projekt s názvem NR7 ponechá stávající funkční využití kombinující prostory pro obchody a služby s kancelářemi. Budova NR7 na prestižní adrese nabídne celkem devět podlaží s přibližně 5,6 tisíc m2 plochy, v posledním patře bude i terasa s panoramatickým výhledem na Prahu. Rekonstrukce začíná v těchto dnech, její dokončení je naplánováno na rok 2024. Celková investice do projektu přesáhne jednu miliardu korun.

Budova NR7 je umístěna na rohu náměstí Republiky a ulice Králodvorská v sousedství obchodního domu Kotva. Postavena byla v roce 1905 v neoklasicistním stylu podle návrhu architekta Adolfa Foehra a Alfonse Wertmüllera (autor Státní opery) jako sídlo pojišťovny Allianz. V obchodní jednotce orientované do náměstí Republiky byla dokonce umístěna jedna z prvních prodejen Laurin & Klement. V roce 1945 pak byla budova přidělena Československé straně národně socialistické pro zřízení sídla stranické centrály.

Rekonstrukce bude velmi náročná i s ohledem na skutečnost, že tato budova nikdy generální rekonstrukcí neprošla a během let došlo k řadě negativních změn v objektu. Budou samozřejmě zachovány všechny vzácné prvky stavby včetně krásného točitého schodiště.

Projekt NR7 na prestižní adrese nabídne celkem devět podlaží s přibližně 5,6 tisíc m2 plochy. Suterén, přízemí a první patro budou určené pro obchody a služby. Šest podlaží je určeno pro kanceláře nejvyšší kategorie, které zkombinují historické prostory s veškerým moderním vybavením. Kromě reprezentativní recepce a společné lobby nabídnou všechna patra vysoké stropy, v posledním patře pak bude terasa s panoramatickým výhledem na Prahu.

Skupina Crestyl v uplynulých letech vybudovala několik kancelářských a obchodních center, jejich společným jmenovatelem je umístění v centrech měst. V současné době připravuje i největší projekt revitalizace v historickém centru Prahy s názvem Savarin v sousedství Václavského náměstí a ulice Na Příkopě.

„Chceme historické budově vrátit její zašlou slávu a původní vzhled a zrekonstruovat ji tak, aby důstojně reprezentovala jedno z nejvýznamnějších míst celé České republiky. Jedná se opravdu o jedinečnou nemovitost na jedinečném místě,“ říká Viktor Peška, obchodní ředitel skupiny Crestyl.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90