reklama top
prahazijehudbou 728x90

Firma Bolt zveřejnila své statistiky za uplynulý rok. Samozřejmě nechybí ani kuriózní čísla a situace.

Evropská superaplikace Bolt, která provozuje taxislužbu, koloběžky a dováží jídlo, shrnula využívání svých služeb v uplynulém roce a narazila na řadu překvapivých údajů. Jeden zákazník z Prahy si za celý rok taxíka od Boltu objednal 860krát. Kam se ale hrabe na jednoho pasažéra z ázerbájdžánského Baku, který si loni vůz této služby objednal více než jedenáct set krát, tedy více než třikrát denně. Nejdelší cesta s autem Bolt po Česku měřila necelých 208 kilometrů. Nejdelší cesta s autem Bolt v roce 2021 měřila celých 911 kilometrů. Cestující se nechal odvézt z Prahy do italské Boloně. Byla to zároveň i nejdražší jízda, stála téměř 15 a půl tisíce korun.

Ani na sdílených elektrických koloběžkách se lidé nebáli vyrazit za obzor. Jedna nejdelší cesta na zeleném stroji měřila bezmála 33 kilometrů. Jízda se odehrála v Praze, kdy zákazník musel po městě jezdit dobrou hodinu a půl. Možná si chtěl prohlédnout všechny památky najednou. Konkrétní český zákazník si loni koloběžku Bolt půjčil 258krát, jeden stockholmský zákazník ovšem na ni stoupl více než tisíckrát, v průměru tedy třikrát denně.  

Také uživatelé aplikace Bolt Food se loni činili, například jeden český zákazník si jejím prostřednictvím nechal přivést jídlo 518krát. A jiný uživatel se zřejmě pokusil o rekord v počtu restaurací, ze kterých si objednal, když si v průběhu roku nechal dovézt jídlo ze 132 různých podniků. Nejdražší objednávka byla zaznamenána v hlavním městě, a to v hodnotě 40 600 korun.

Bolt je evropskou superaplikací, jejíž misí je dělat dopravu po městě dostupnou a udržitelnou. Platforma Bolt již slouží 75 milionům zákazníků ve 45 zemích napříč Evropou a Afrikou. Bolt nabízí širokou škálu služeb mobility včetně odvozu autem, sdílení automobilů a elektrických koloběžek, stejně jako doručování jídel a potravin.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90