reklama top
prahazijehudbou 728x90

Tohle místo snadno přehlédnete. Zarostlé prostranství, hned vedle Mostu Barikádníků, přes který se do Holešoviček žene 100 tisíc aut denně, nabízí zajímavou podívanou pro všechny fanoušky veteránů. Svou autodílnu tu má Mário Lambert. Kromě ní má mezi keři a vzrostlou trávou unikátní vozy.

Desítky aut různých značek, nejčastěji ale Tater T613, se válejí nedaleko vysokoškolských kolejí a slavné vily Milady. Své království tu má pan Mário Lambert. Ten tvrdí, že se nejedná o dožívání vozů, ale naopak o šanci na to, že fanouškům těchto vozů poslouží při renovaci. Právě od pana Lamberta. „Stihnout všechno opravit do konce života už nezvládnu,“ posteskl si pro server Aktuálně.cz.

Mezi nejzajímavějšími kousky je Tatra v bílo-žlutém provedení, ve které prý v 90. letech jezdili policisté z Útvaru rychlého nasazení (URNA).

Lambert začal s podnikáním v 90. letech. Tehdy tihle žrouti benzinu byli k mání za pár stovek. Celý zajímavý příběh sběratele a renovátora krásných vozů najdete na Aktuálně.cz v článku Příběh vraků Tater v Libni: Kolik aut mám, nevím, brzy je přestěhuji, říká majitel.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90