reklama top
prahazijehudbou 728x90

Frajera, který spojuje urbex s uměním, říká si JW Mind Strike, sledujeme už delší dobu. Teď je tu zajímavá zpráva. Dílo, které vytvořil spolu s Unlimited Freedom Ritchie, se dostalo mapu světa, respektive je vidět na Google Maps. Jedná se o obří obraz na střeše opuštěného domu u obce Maxov na Českolipsku. Kluci namalovali nahou ženu s lascivním pohledem. Jejich dílo se jmenuje Modlitba.

JW Mind Strike je prvním českým umělcem, který se svými díly vstoupil do opuštěných domů. V chátrajících továrních halách a domech tvoří neuvěřitelné obrazy, nejčastěji nahé ženy. Spojuje tak radost z objevování a dobrodružství. A dost často také překvapí další urbexáky.

JW Mind Strike teď vstoupil do veřejného prostoru ještě více. Na Google Maps se objevila jeho malba, na které spolupracoval s dalším týpkem říkající si Unlimited Freedom Ritchie. Kluci tvrdí, že se jedná o největší ilegální kresbu v České republice. „Největší illegal street art v České republice, 600 metrů čtverečních plochy, 80 litrů barvy, 2 dny usilovné práce,“ popisuje tvorbu autor Unlimited Freedom Ritchie na Facebooku.

Jejich Modlitba vznikala spíše jako mural art, to je z fotek patrné. Oba umělci se tak vymezují proti „toys“, jak se na scéně grafiťáků (správně řečeno writerů) označují čmáralové, kteří svými tagy ničí domy, vozy MHD nebo další oficiální mural arty, Jako například na Vltavské, o vandalech jsme psali v článku Zničený mural art na Vltavské. „New year, new me,“ vzkázal vandal tvůrcům.

Sám JW Mind Strike v jednom rozhovoru řekl, že ačkoli se jeho malby zdají být náročné časově i finančně, podle něj tomu tak není. Vytvoření díla mu trvá přibližně pět hodin, spotřebuje na něj spreje za řádově pár stovek korun. To víc času mu zabere, než si nějaké zajímavé opuštěné místo najde a vymyslí celou koncepci. Přiznal, že nejtěžší byl obraz s názvem Jeptiška.

Vznik tohoto obrazu zaznamenal na svoje video.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90