reklama top
prahazijehudbou 728x90

Důkaz o absolutní „odbornosti“ a „kvalifikaci“ vedení NTM. Akce „Audience u císaře Karla I.“ a přijede na ni vlak s lokomotivami s Rudou hvězdou, symbolem Komunismu. A ve vlaku i PR okolo akce dva ministři, takový komentář zazněl v diskuzi k akci Audience u císaře Karla I., kterou koncem dubna pořádalo Národní technické muzeum (NTM). Historické vozy táhla lokomotiva s rudou hvězdou.

Nevoli u některých lidí způsobila akce, pod kterou se hrdě podepsalo Národní technické muzeum a České dráhy. Pod jejich taktovkou byl 29. dubna 2023 se uskutečnila slavnostní jízda rekonstruované vlakové soupravy tažené parní lokomotivou na akci „Audience u císaře Karla I.“, která se konala v Brandýse na Labem. Součástí vozové soupravy, která vyjížděla z Masarykova nádraží, byl i salónní vůz Františka Ferdinanda d’Este z roku 1909. Problém ale byl, že parní lokomotiva ČD 354.195 tzv. Všudybylka“ z roku 1925, byla ozdobena rudou hvězdou.

To naštvalo některé fanoušky kolejové dopravy. „To musel udělat totální analfabet. Poslat na akci Audience u císaře Karla I. lokomotivu s rudou hvězdou, na to je potřeba skutečných odborných kvalit. Obzvláště, když hned za ní připřáhnou salon arcivévody Františka Ferdinanda. Vážené instituce, klobouk dolů. Tohle by jen trochu logicky uvažující člověk nevymyslel,“ zaznívá kritika NTM a ČD. A co víc, ve vlaku seděli dva vysoce postavení pravicoví politici – ministr kultury Martin Baxa a ministr dopravy Martin Kupka.

-jah-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90