reklama top
prahazijehudbou 728x90

Cesta Česka, spolek zabývající se budováním poutních cest, prací s dětmi a mládeží a zajímající se o vývoj české společnosti, prezentuje své aktivity v kavárně Café Nezisk. Prodejní výstava probíhá celý červen ve spolupráci s jednou z provozoven sítě mamacoffee na pražském Pohořelci. Milovníci kávy si zde mohou zakoupit nejen výběrovou kávu a zákusek z domácí pekárny, ale také se dozvědět zajímavé informace na téma putování, o projektech spolku a zároveň přispět na dobrou věc. Veškerý zisk kavárny za měsíc červen poputuje na podporu aktivit Cesty Česka.

Spolek v prostorách Café Nezisk představuje své projekty Poutní cestu Blaník-Říp, která má sedm etap a je dlouhá 200 kilometrů, Pouť Českého Anděla, každoroční celodenní akci pro širokou veřejnost, dětský tábor Rytíř a Dáma a další. V kavárně je možné zakoupit si na cestu například cestovatelský deník, mapu Poutní cesty Blaník-Říp, trička spolku, tašky, porcelánové hrnečky různých velikostí a další suvenýry.

Minikavárna s vekou duší
„Tato kavárna o velikosti pouhých 10 m² je nyní plná zajímavých informací o putování. Jedním z našich cílů je přiblížit lidem témata a hodnoty, které jsou někdy považovány za přežité nebo zbytečné, ale pro společnost mají zásadní význam. Jedná se například o témata vlastenectví nebo rozvoj duše a ducha. Poutní cesta Blaník-Říp je projekt zaměřený na tvorbu novodobých, moderních poutních cest, které pod heslem Poznej českou zemi a sám sebe podporují pěší turistiku a osobní rozvoj a nejsou spojené s žádným náboženstvím,“ říká předseda spolku Cesta Česka Jindřich Chmelař.

„Náš podnik si velmi brzy získal srdce a chuťové pohárky místních milovníků kávy i turistů. Lidé jsou z konceptu kavárny nadšení,“ říká Rachel Pojarová, provozní kavárny Café Nezisk. „Ačkoli jsou prostory kavárny velmi malé, smysl, který podnik má je obrovský. Shodou okolností je červen ideální měsíc pro putování. Zveme proto veřejnost aby k nám přišla vybavit se na cestu, pro dobrou kávu či dezert. Nebo se třeba po cestě na Pražský hrad osvěžit vychlazenou cold brew, klasickou ledovou kávou či domácí limonádou, přitom získat pár zajímavých informací a přispět tak na dobrou věc,“ dodává Pojarová.

O spolku Cesta Česka
Cesta Česka působí od roku 2014. Spolek se věnuje projektům zaměřeným na smysluplné využití volného času a na seznamování lidí s českou tradicí a historií. Mezi aktivity spolku patří například pořádání výletů a letních táborů pro děti, organizace historických přednášek, Pouť Českého Anděla a nyní též realizace poutních cest v České republice.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90