reklama top
prahazijehudbou 728x90

Mezi Národním divadlem a Novou scénou (piazetta Václava Havla) to právě teď vypadá, že tam pronikla inteligentní forma života nepozemského původu! Mohli by si pomyslet lidé, kteří kolem procházejí. Jedná se ale o rekonstrukci podzemních garáží.

Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také fakt, že původní parkovací stání byla budována pro rozměry tehdejších automobilů. Po za posledních desetiletích se auta zvětšila. Přibližně o 20 až 30 centimetrů. Stejně tak jejich váha. Navíc technický stav prostor začal být vážný. Podle vedení Národního divadla byla prostora v v dezolátním stavu. Do konstrukcí už se dostávala voda, konstrukce rezly a bylo nebezpečí, že by se mohly začít hroutit.

Parkoviště pod piazzetou Václava Havla (mezi historickou budovou a Novou scénou) má celkem šest pater, což je více, než má samotná Nová scéna. Počet parkovacích míst se nezmění – 204. Rekonstruuje a stavba za 165 milionů korun bez DPH by měla být dokončena s koncem příštích prázdnin

  • Parkoviště pod piazzetou Václava Havla (mezi historickou budovou a Novou scénou) má celkem šest pater, což je více, než má samotná Nová scéna.
  • Počet parkovacích míst se nezmění – 204. Rekonstruuje a stavba za 165 milionů korun bez DPH. Na piazzetu Václava Havla se lidé nedostanou do června 2021.

V prostorách nejsou jen garáže, pod piazzetou je obrovský prostor, ve kterém se skladují kulisy a vůbec všechno možné. Doporučujeme prohlídku v rámci akce Na den pod zem, pokud se bude příští rok zase konat.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90