reklama top
prahazijehudbou 728x90

Hodně se v Praze mluví o elektrokoloběžkách, které potkáváme pomalu na každém rohu, jak se tam válí. Jejich řidiči štvou ostatní, když rychle jedou po chodnících. Dohoda s provozovateli a městem v nedohlednu. Přesto jsme si elektokoloběžky pořídili (jezdíme taky hodně mimo město) a vydali se s nimi na okružní cestu Prahou.

Je to paráda! Jezdíme jen po silnicích (vyjímku tvořila jen cesta podél Vltavy: nábřeží kapitána Jaroše – nábřeží Edvarda Beneše až k úřadu vlády, tudy jsme to vzali zcela prázdnými chodníky). Zamířili jsme ke Karlovu mostu na jedno (fakt na jedno!) pivko do hospody U bílé kuželky, kde maj jednu z nejlepších plzní v Praze. A pak, už opatrněji, uličkami kolem Kampy dál na Smíchov.

Jakýkoli cestovní prostředek jako je kolo, koloběžka nebo elektrokoloběžka je ve městě super parádní přibližovadlo, dá se pěkně dostat rychle a pohodlně po centru Prahy (i dál) dostat.


Bohužel image elektrokoloběžek kazí půjčovny (Lime, Revo.lt a další) a magoři na nich. Provozovatelé nejsou schopni se s Prahou domluvit na pravidlech (jsme pro parkovací místa) a elektrokoloběžky bohužel fungují jako atrakce pro ožralé turisty…
A co vy? Používáte aspoň občas „půjčovny“ elektrokoloběžek, kol nebo skútrů? A nepořídíte si vlastní stroj?

Malý letní výlet Prahou
reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90