reklama top
prahazijehudbou 728x90

Praha patří mezi nejbezpečnější města na světě a tento statut si chce udržet. Zastupitelé schválili, že nově nastupující strážníci, budou mít řadu výhod.

Zastupitelé hl. m. Prahy schválili zvýšení náborového příspěvku a další výhody pro strážníky městské policie. Účelem výhod je poskytnout motivaci jak novým uchazečům, tak i stávajícím zaměstnancům. Náborový příspěvek bude činit 300 000 korun a zvýší se příspěvek na bydlení a dopravu nebo hodnota stravenek. 

Nové výhody mají zajistit dostatečný počet kvalitních uchazečů o práci u městské policie a zlepšení podmínek stávajících zaměstnanců.

Praha patří dlouhodobě k nejbezpečnějším městům na světě a tohle místo si chce udržet. Navrhovaná opatření mají zatraktivnit práci u městské policie v konkurenci ostatních bezpečnostních složek a zajistit konkurenceschopnost městské policie jako celku na trhu práce v hlavním městě.

Nová náborová kampaň strážníků bude postavena mimo jiné na tom, co potencionálním uchazečům hlavní město Praha nabízí, tedy výši náborového příspěvku 300 tisíc korun a příspěvek na bydlení a dopravu v hodnotě 10 tisíc korun.

Praze nyní chybí přes 400 strážníků. Předpokládané náklady navržených opatření pro rok 2022 jsou 135 milionů korun, v dalších letech se předpokládají náklady ve výši 180 milionů korun.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90