reklama top
prahazijehudbou 728x90

Na Mariánském náměstí se objevila malá hydroponická farma. Tady rostou rostliny bez půdy v živném roztoku. Za nás skvělý nápad, kdyby to ale s PR nepřehnal primátor Zdeněk Hřib, který se u zahrádky musel vyfotit a šoupnout fotku na sociální sítě. Dejvičáci mu totiž s chutí připomínají nepovedenou hydroponickou zahrádku na Puškinově náměstí.

Tohle je hydroponie. Jedinečný způsob, jak pěstovat zeleň do výšky v omezeném městském prostoru! Navíc bez nutnosti sázet rostliny do země. Na hydroponické stěně totiž plodiny čerpají živiny jen z vody obohacené o minerály a další látky. Díky tomu jsou zdravější a rostou rychleji. Fungování hydroponické stěny si můžete prohlédnout na Mariánském náměstí před pražským magistrátem, kde ji představujeme veřejnosti. Další je pak na čapadle na Smetanově nábřeží. Vůbec není ale pravidlem, že musí být stěna umístěná jen na zemi. Naopak. Lehká konstrukce dovoluje umístění třeba i na plochých střechách. A v tom je právě ta obrovská výhoda! V následujících dnech nás čekají velké vlny veder. A s ohledem na klimatické změny se s nimi budeme setkávat bohužel čím dál častěji i v dalších letech. Proto musíme města všemi možnými způsoby ozeleňovat, ochlazovat a šetrně v nich hospodařit. Tohle může být jedna z mnoha cest, jak na to,“ napsal před několika dny na svůj facebook primátor Zdeněk Hřib.

A hned se stal terčem posměchu, především u Dejvičáků. Ti připomínají podobnou skomírající farmu na Puškinově náměstí. „Primátor Hřib představil občanům novou zelenou stěnu uprostřed města. A takto vypadá jiná zelená stěna, kterou město postavilo před několika lety na Puškinově náměstí v Bubenči. Prý stala dva miliony, ale je to nějaký rozbitý. Škoda, že se tam primátor nezajel podívat, než vyhodil prachy za novou. Jinak hydroponie vyžadují poměrně vysoké množství hnojiv, které se musí přesně dávkovat. Je to docela raketová věda. V Bubenči to nezvládli ani zalejvat,“ reaguje Angelika Bazalová.

O nepovedené farmě jsme psali v článku Bazalce se to nepodařilo. Chytrá lavička s meteo stanicí v Dejvicích končí jako suchý nebožák. Je třeba připomenout, že lavička na Puškiňáku byla projekt tehdejší primátorky Adriany Krnáčové. Proč uschla? Protože smlouva s dodavatelem byla nevýhodná. Za software na automatickou závlahu chtěl platit pravidelné poplatky. To Hřibův magistrát odmítl. O tuto konkrétní lavičku se zelenou stěnou nakonec projevila zájem MČ Praha 6. Jenže ta to nezvládla.

Přesto se vraťme k primátorově PR. Jistě si všímáte odkud na nás Hřib vykukuje a jak často. O jeho zbytečně velkém PR se dost mluví. Před nějakým časem o tomto tématu psal i deník Metro v článku Primátor Hřib rád pózuje. Na saních i bos, s labutí i u stanu. Tehdy marketingový odborník Robert Němec přirovnal Hřibovo počínání k dobrému továrníkovi, který podobně jako primátor spoléhá po nástupu do funkce nejprve na lacinější sebeprezentaci navenek. Podle jiných odborníků na marketing by mu větší množství PR aktivit mohlo před podzimními komunálními volbami spíše uškodit.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90