reklama top
prahazijehudbou 728x90

Koupaliště Stírka by mělo nadále sloužit veřejnosti. Stát jej na žádost magistrátu zřejmě stáhne z veřejné dražby.
 

Ještě letos začátkem roku plánoval stát veřejnou dražbu koupaliště Stírka v Praze 8, které slouží svému účelu už bezmála sedmdesát let. S příchodem soukromého majitele by však hrozilo, že areál do budoucna využije jinak. Po výzvě Magistrátu hl. m. Prahy nakonec Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zřejmě pozemky s koupalištěm zařadí do plánovaných směn majetku mezi Prahou a státem.

„Byla by škoda, kdyby tradiční koupaliště přestalo sloužit veřejnosti. Praha má dostatek nevyužitých pozemků, které může se státem směnit, a věřím, že se dohodneme,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast správy majetku Jan Chabr.

„Směna pozemků se státem je ideálním řešením pro to, aby koupaliště Stírka zůstalo zachováno pro širokou veřejnost,“ uvítal posun v případu radní pro majetek městské části Praha 8 Tomáš Slabihoudek s tím, že Praha zařadila tento pozemek do připravovaných pozemkových směn se státem.

Na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových by už měla ležet žádost o pozastavení přípravy veřejné soutěže. Původně chtěl stát nabídnout areál za vyvolávací cenu 31,4 milionu korun. V dalším kroku by se mělo koupaliště dostat na soupis majetku určeného k některé ze směn s hlavním městem za jiné pozemky. Areál je zejména v letních měsících mezi obyvateli Prahy velmi populární. Pojme najednou až tisícovku návštěvníků.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90