reklama top
prahazijehudbou 728x90

Čeká nás pravděpodobně poslední teplý a slunečný víkend. Než barvy ze stromů zmizí, můžete se v Praze a v jejím okolí vydat na rozhledny, vyhlídky nebo kopce, odkud tuhle krásu pozorovat.

V Praze se můžete vydat třeba do Dolních Počernic, ale také do lesoparku Čihadla na kopci Horka, kde stojí unikátní rozhledna Doubravka. Tvoří ji tři veliké nohy z akátového dřeva. Stromy, které nohy tvoří měří dohromady celkem sedm kilometrů. Další rozhledna, která zůstává lidem v Praze zapomenutá je ta v lesoparku Cibulka pod stolovou horou Vidoule. Ze zdejší 13,5 metrů vysoké kamenné rozhledny se v Praze naskýtá podzimně krásný pohled, kdy je téměř celý horizont pokryt lesem.

Krásné výhledy na podzimní Prahu jsou i z kopců. A že jich Praha má! Super výhledy jsou z několika míst Kobylis (třeba u tenisových kurtů nedaleko bývalé třešňovky) a Troje (cestou dolů z Kobylis směr zoo nebo vinice svaté Kláry). Super je to také na Babě, Prokopáku, Branických skalách, Vyšehradu nebo Rígráčích.

Kam za město za pohledy na zbytky čarokrásného podzimu? Třeba do Libčic nad Vltavou nebo středočeské obce Skryjí. Tam je jedna z nejnižších vyhlídek v Česku. Jen pro zajímavost – vůbec nejnižší má Cimrmanova rozhledna v Nouzově u Semil. Její výška se uvádí jako záporná, – 0,15 metrů.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90