reklama top
prahazijehudbou 728x90

Hodně sil potřebují v této šílené době také strážníci. Pomáhají lidem ohrožených na životě i psychicky nemocným.

Záchrana díky srdeční masáži
K muži, který potřeboval okamžitou resuscitaci, přijela v Praze 8 hlídka strážníků současně se záchranáři. Okamžitě si rozdělili úkoly, strážníci zahájili nepřímou srdeční masáž a zdravotníci zajišťovali nezbytné činnosti k obnovení životních funkcí. Po nějaké době se 61letého muže podařilo oživit a stabilizovat. Záchranná služba ho pak převezla do nemocnice.

Chtěl se zabít?
K muži, který ležel na břiše na zábradlí lávky nad vlakovou tratí na břehu řeky v Praze 5, přijela autohlídka ve večerních hodinách. Prý je na výletě a jen si přemýšlí. Strážníkům se nakonec podařilo přesvědčit 35letého muže, aby si pro své rozjímaní vybral bezpečnější místo a pomohli mu slézt. Muž neměl žádná viditelná zranění. Před odchodem hlídky byl upozorněn na možné nebezpečí. Ve chvíli, kdy se strážníci vzdálili, opět vylezl na zábradlí. Celý proces pomoci se opakoval ještě dvakrát. Komunikace s mužem pak už byla velmi obtížná, protože hlídka měla obavy o jeho zdraví, přivolala záchrannou službu. Ta muže převezla na psychiatrické vyšetření.

Senior nevěděl, kde je
Kolem třetí hodiny ráno Policie ČŘ vyhlásila pátrání po 84letém seniorovi, který ve večerních hodinách opustil bydliště a odešel neznámo kam. Strážníkům se silně dezorientovaného, prochladlého seniora podařilo najít nedaleko jeho místa bydliště. Protože měl na hlavě odřeniny, předali ho do péče záchranářům. Dobrou zprávu o tom, že je manžel v pořádku, sdělovali jeho ženě kolegové z policie.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90