reklama top
prahazijehudbou 728x90

Seznam Zprávy přišel se zprávou, která poukazuje na pokusy prodat pozemek, který až tak lukrativní není. Developerská společnost se snaží vyřešit pro ni nepovedenou investiční koupi pozemku na Pavím vrchu na Smíchově.

Kupte si náš podíl pozemku a budete moct zabránit výstavbě v zeleni za vaším domem. Tuto nabídku rozeslala developerská společnost několika lidem na Smíchově. Podle městské části se ale na pozemku stavět prakticky nedá.

Paví vrch na pražském Smíchově je jedním z ostrovů zeleně v okolní městské zástavbě.

Obyvatelům v jeho sousedství ale přišel před pár týdny do schránky dopis od developerské společnosti SATPO, v němž je uvedeno, že by velkou část zeleně mohly nahradit až čtyřpatrové budovy.

Místo stromů a keřů by tak místní měli za oknem zdi novostaveb. V dopise pak developer nabízel ke koupi svůj 3procentní podíl na jednom z pozemků, který se na Pavím vrchu nachází. A to s tím, že koupením podílu lze budoucí výstavbě zabránit.

Podle IPR je sice tato plocha podle Metropolitního plánu zastavitelná, nicméně zrovna v tomto případě to ale nelze. Plocha má v sousedství další zelené plochy, proto k prodávanému pozemku nejdou přitáhnout sítě. Navíc pokus povolit výstavbu před několika měsíci shodila ze stolu Praha 5.

Více v článku Developer nabízí lidem pozemek, aby zabránili výstavbě. Stavět na něm ale nelze na serveru Seznam Zprávy.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90