reklama top
prahazijehudbou 728x90

V Praze probíhá šestý ročník preventivní akce zaměřené na povinné vybavení cyklistů, především na jejich osvětlení. Hlavním smyslem akce je zabránit možnému střetu s autem, a to obzvláště v tomto ročním období, kdy se brzy stmívá, je kluzko a špatná viditelnost. Nejen cyklistům hrozí mnohem větší riziko kolize s řidiči. Následky těchto kolizí mohou  být fatální,  proto je nezbytně nutné mít správné osvětlení a reflexní prvky.

Zatím proběhly  čtyři akce z plánovaných šesti, během kterých strážníci zkontrolovali více jak 250 cyklistů. Dobrou zprávou je, že většina z nich má předepsané osvětlení. Bohužel jen  5 % cyklistů mělo kompletní výbavu, tzn., že spolu s osvětlením měli kolo vybavené také odrazkami, které do povinné výbavy patří.

Dnes už se vzhledem k charakteru počasí cyklisté, stejně jako jezdci na koloběžkách, pohybují po Praze celoročně. Tomu tedy odpovídá i činnost strážníků. „Na jaře se ale určitě znovu na cyklostezky vrátíme v rámci preventivních akcí, které mají smysl,“ píší pražští strážníci na svém facebooku.

-red-, zdroj: MP Praha

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90