reklama top

Rakouská metropole chystá experiment. Kvůli nárůstu přepravovaných zásilek chce zkusit do kurýrního systému zapojit také samotné cestující. A Praha zatím čeká, jak tenhle vídeňský pilot dopadne a jestli se osvědčí, píše deník Metro ve svém článku „Experiment ve Vídni. Cestující jako kurýři. A co Praha?“

Bude to fungovat? I sám magistrát města Vídně přiznává, že na mnoho otázek zatím nemá odpověď. Před realizací inovativní myšlenky musí vedení rakouské metropole například vyhodnotit konkrétní umístění úložných boxů přes maximální velikost zásilek či omezení ve špičkových časech až po motivační systém. O vývoji samotné mobilní aplikace nemluvě.

„Dříve, než tento projekt vyzkoušíme ve větším pilotním provozu, chceme od našich cestujících vědět, zda a za jakých podmínek by vůbec byli ochotni balíčky na cestách převážet. Koneckonců jsou právě cestující středobodem tohoto projektu na ochranu klimatu,“ říká pro deník Metro ředitelka vídeňského dopravního podniku Wiener Linien Alexandra Reinagl.

Zatím třeba není jasné, jak bude právně ošetřena situace, když se balíček třeba ztratí. Cestující by se nejspíš mohli stát evidovanými kurýry.

-mag-

reklama bottom