reklama top
prahazijehudbou 728x90

Zabalit si zavazadla a vyrazit na dovolenou během podzimu a zimy plánují tisíce Čechů. Podle předprodejů cestovní kanceláře Čedok na nadcházející sezónu, která startuje oficiálně spolu se zimním letovým řádem od neděle 30. října 2022, se nejlépe prodávají exotické destinace, lázeňské a wellness pobyty a pokračuje rekordní zájem i o poznávací zájezdy. Hlavní novinkou bude přímé spojení z Prahy do Thajska, kam se bude létat jednou týdně již od 25. prosince 2022 do oblasti Krabi. Další novou destinací je ománský Muscat a charterové lety Čedoku zamíří nově v zimě každé pondělí také do egyptské Taby u Rudého moře.

„Začátek zimní sezóny letos vychází na pozimní prázdniny, které jednoznačně potvrdily pokračující poptávku po cestování. Vyprodané jsou poznávací zájezdy, kde překonáváme rekordní čísla z předcovidových let. Daří se vlakovým zájezdům i lázeňským pobytům, na které se jezdí jak po tuzemsku, tak našimi autobusy do maďarských Harkán nebo Terme Čatež ve Slovinsku. Rozjíždí se také rezervace hotelů na horách, kam lyžaři jezdí nejčastěji do Rakouska, využívají také tzv. ski openingy, prázdné sjezdovky i akční nabídky se skipasy. Na vánoční svátky, silvestrovské oslavy i jarní prázdniny doporučujeme objednávat ubytování předem za nejnižší ceny, místa se letos brzy vyprodají,“ okomentoval Aleš Ondrůj, obchodní a marketingový ředitel Čedoku.

U leteckých zájezdů nabídne nejstarší cestovní kancelář během zimní sezóny odlety z Prahy do celkem 12 destinací na vlastních charterových letech. Do exotiky mohou Češi letět exkluzivně s Čedokem na palubě dálkového letadla typu Boeing 787-9 Dreamliner, konkrétně do Dominikánské republiky, na Zanzibar, Madagaskar a nově také do Thajska. „Rozhodli jsme se odstartovat přímé spojení do Thajska dříve, poprvé se naši klienti proletí již 25. prosince 2022. Další odlet je pak naplánovaný na 1. ledna 2023, cestovatele tak čeká ideální začátek nového roku v Asii. Poptávka po exotických destinacích je letos přibližně o 50 % vyšší než loni. Daří se Madagaskaru, kam se cestuje poprvé v historii, i populární Punta Caně nebo Zanzibaru, kam už létáme druhým rokem přímo z pražského letiště,“ doplnil Miroslav Kubáč, který v Čedoku řídí letecké charterové zájezdy.

Novinkou je od konce října rovněž ománský Muscat a do nabídky se v zimě vrací egyptská Taba. U Rudého moře zůstávají v nabídce také hotely v oblíbených letoviscích Hurghada a Marsa Alam. Po Evropě za teplem mohou turisté vyrazit na Kanárské ostrovy, konkrétně na Lanzarote, Tenerife i Fuerteventuru. Na aktivnější dovolenou láká jednoznačně Madeira. S pohodlným přestupem pak mohou klienti cestovat například i na Maledivy, Kubu nebo Mauricius. Další destinace jsou v prodeji i na pravidelných linkách dopravců.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90