reklama top

Češi začínají ve větším používat při platbách v obchodech, restauracích nebo kavárnách QR kódy.

Dobrou sezonu hodnotí třeba český startup Qerko, který skrze QR kód přináší pohodlné placení v restauracích, kavárnách a dalších podnicích, hodnotí uplynulou letní sezonu. Ukázalo se, že meziročně vzrostl počet uživatelů, kteří prostřednictvím QR kódu v podnicích platí více než třiapůlnásobně. Nárůst zaznamenal i počet uzavřených plateb skrze Qerko, stejně tak celkový objem plateb. Oba tyto parametry se meziročně zvýšily téměř čtyřikrát. Podle Qerka dokázaly podniky jen za letošní letní sezonu zprostředkovat skrze QR kód takřka polovinu celkového objemu tržeb (GTV), které byly prostřednictvím aplikace od ledna letošního roku uhrazeny.

„Letní sezona je pro restaurace, kavárny a hospody tradičně nejvýdělečnějším obdobím v roce. Sledujeme, že podniky, které naši službu svým hostům nabízejí, dovedly její benefity dobře vysvětlit. Výsledek jejich proaktivního přístupu se na zájmu hostů o platbu skrze QR kód viditelně odrazil,“ komentuje Lukáš Kovač, CEO společnosti Qerko.

Čtyřikrát vzrostl meziročně i celkový objem tržeb, které byly prostřednictvím Qerka uhrazeny. Qerko také pozoruje, že jen od počátku června do konce srpna zaznamenaly podniky skrze QR kódy celou polovinu objemu plateb, které byly dosud za letošní rok uzavřeny.

„Je pro nás skvělá zpětná vazba, že podniky, které svým hostům platbu prostřednictvím naší aplikace umožňují, dosáhly v létě takových výsledků. Ukazuje se, že nabízení jednoduché platby zákazníkům má pro podnik velký přínos, a my věříme, že letošní sezona inspiruje mnoho dalších podniků k implementaci naší služby,“ dodává Kovač.

Právě aplikace Qerko působí na poli české gastronomie. Mobilní aplikace umožňuje zákazníkům pomocí QR kódu okamžitou úhradu útraty v restauraci. Každý může platit to, co měl. Už žádné „dohromady, nebo zvlášť – a poprosím vás k pokladně“. Obsluha má více času na samotný servis a ušetří čas strávený kasírováním. Oproti platbě kartou dostává i větší spropitné. Služba je napojená přímo na pokladní systém, takže se veškeré platby propisují přímo do pokladny a obsluha je vidí. Navíc se při platbě přes aplikaci netisknou zbytečné účtenky.

-red-

reklama bottom