reklama top
prahazijehudbou 728x90

Že největší Vánoční trhy v České republice na Staroměstském a Václavském náměstí se letos ve svém obvyklé podobě konat nebudou, se už ví. Je ale otázkou, jestli kvůli zpřísňování opatření kvůli šíření koronaviru, bude v první adventní neděli vánoční strom rozsvícen, zatím je to v plánu.

Hlavní město Praha se na zrušení vánočních trhů domluvilo s organizátorem trhů. Rozhodnutí vyplynulo z aktuální situace související s pandemií COVID-19. Vánoční atmosféru bude v srdci Staroměstského náměstí připomínat pouze strom, který letos organizátoři přivezou ze středních Čech.

“Na druhou stranu se říká, že dobrá nálada půl zdraví. Právě i z důvodů psychologických se nechceme vzdát vánočních svátků zcela. Vánoční svátky mají být znakem pohody a klidu. A právě v této těžké době jsou klid a dobrá nálada potřeba více než kdy jindy. Proto jsme se rozhodli přistoupit k menší verzi vánočních oslav,“ doplňuje Jan Chabr, radní hlavního města Prahy pro oblast majetku.

Pražáci se na možné zrušení trhů úplně neshodnou. Jedni tvrdí, že centrum nebude aspoň lunaparkem. „Posledni roky jsem se tomu místu vyhýbala obloukem. Fakt už to bylo moc. A poměr cena-kvalita. Hnusný svařák, davy lidí. Vůbec se pražské vánosční trhy nedají srovnávat s těmi v zahraničí. Není nad to si projít Prahu v klidu bez spěchu a tlačenic. Klidně stačí pár tradičních stánků a ne ten blázinec s věcmi, které k Vánocům ani nepatří,“ tvrdí na našem facebooku Ivana Betlachová.

Pokud se výrazně nezmění situace s pandemií, vztyčí zástupci organizátora strom na Staroměstském náměstí dle původního plánu v noci z 23. na 24. listopadu.

Foto: Tomáš Kratochvíl

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90