reklama top
prahazijehudbou 728x90

Nejkratší most v Praze opět dostane svou původní tvář. Velkou atrakcí se stanou draci chrlící vodu a sochy ženských světlonošů, které opět zapálí své pochodně. Firma Technologie hlavního města Praha se chystá na obnovu tohoto krásného a často zapomínaného mostu.

Už na jaře se začne opravovat Čechův most, který byl zprovozněn v roce 1908 a byl jedinečnou stavbou přes Vltavu. To díky bronzových soch draků, z jejichž hlav padala do řeky voda a sochám, které držely hořící pochodně. Do oprav se pustí firma Technologie hlavního města Prahy. Draky a světlonoše plánuje město využívat při zvláštních příležitostech jako atrakci nahrazující například ohňostroje, které jsou v Praze kvůli negativním vlivům zakázané.

Čechův most, FOTO: commons.wikimedia.org

Náklady na opravy budou přibližně 20 milionů korun a most bude firma opravovat dva roky. Délku oprav by mohly zbrzdit rekonstrukce soch, protože se neví, v jakém jsou stavu. Opravy soch zajistí specializované dílny. Obnovené technologie budou napojeny do počítačového systému a spouštění atrakce bude řízeno dálkově.

Čechův most byl postaven podle návrhu architekta Jana Kouly. Je dlouhý 169 metrů spojuje Staré Město a Holešovice. Má bohatou výzdobu, kterou tvoří bronzové plastiky či reliéfy. Od roku 1958 je památkově chráněn.

-am-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90