reklama top
prahazijehudbou 728x90

Tenhle boží křišťálový lustr mají v kavárně Aux Merveilleux de Fred (Revoluční 8 ).


Již sedm let je do poboček těchto podniků dodává česká značka Preciosa Lighting. Jedná se o lustr s názvem Maria Theresia. Stejně jako další s názvy Picolomini nebo Roy, je i tenhle ve zlatém provedení a s prémiovými ověsy.

Lustr je z Revoluční ulice nepřehlédnutelný. A svou velikostí je jeden z největších. Pro zavěšení museli na místo přijet i statici, aby celou instalaci posvětili. Je téměř dva metry vysoký a 3,6 metrů široký. Váží 600 kilogramů. Má přes 13 tisíc ručně vyráběných blyštivých komponentů jako ověsy, perly či růže.

Ikonické lustry Maria Theresa ztělesňují sklářské dědictví. Jsou typické svou zdobností, bohatými křivkami a třpytivými křišťálovými ověsy. Další zajímavostí je, že ozářily korunovaci stejnojmenné habsburské panovnice. Podle některých pramenů se císařovna Marie Terezie údajně ve svém životě zamilovala dvakrát, do svého manžela Františka I. a podruhé do tohoto úchvatného svítidla.

Firma Preciosa Lighting už od roku 1724 patří k tradičním dodavatelům luxusních křišťálových svítidel a v poslední době proslula především díky svým velkým světelným instalacím v zahraničí.

Lustry najdete na Pražském hradě, ve vídeňském zámku Schönbrunn. Uvidíte je také od New Yorku po Tokio.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90