reklama top
prahazijehudbou 728x90

Server prahazdarma.cz začíná mapovat nejhnusnější místa v Praze. Mezi nimi jsou rozhodně frekventované křižovatky. Kvůli nim se vám chce co nejdříve zmizet. Třeba Prašný most nebo Ohrada.

Jsme na křižovatce na Ohradě (Koněvova x Pod Krejcárkem). Místní park nikoho moc nezajímá a nepomohl mu ani nedávno umístěný dočasný pomník připomínající operaci Anthropoid. „Tohle místo bychom chtěli rekonstruovat a zlepšit. Jeví se nám jako vhodné pro umístění dalších farmářských trhů, dosažitelných i pro obyvatele Jarova. Pro provedení rekonstrukce je tu ale jeden zásadní limit. Kolem parku se otáčí na své konečné stanici linka autobusu 207. Tohle důležité autobusové spojení s Prahou 1 vede přes centrum města, proto by mělo být jedním z prvních kandidátů na elektrifikaci,“ říká místostarosta Prahy 3 Ondřej Rut.

Podle něj se nepodařilo trolejové nabíjení umístit při rekonstrukci Koněvovy ulice a zbývá tak rychlé dobíjení při odstavech na konečné právě v prostoru parku Ohrada. K zadání rekonstrukce parku proto Praha 3 potřebuje vědět, kolik autobusů se tady bude nabíjet a jaké místo pro tenhle účel tu je potřeba vyhradit. „Do té doby nemůžeme zadat zpracování architektonického řešení rekonstrukce parku,“ říká Rut.

Radnice proto odeslala náměstku pro dopravu Zdeňkovi Hřibovi dopis, ve kterém ho žádá o spolupráci a o schválení elektrifikace linky 207 v Radě hlavního města. „Je to nutný krok k tomu, aby Dopravní podnik hlavního města Prahy mohl začít pracovat na studii proveditelnosti, která nám odpoví na otázky umístění a kapacit pro dobíjení. Ve hře je totiž i částečné prodloužení linky do prostor Basilejského nám., kde by rychlodobíjecí stanice bylo také možné umístit a autobus by se tu mohl otáčet na cestu zpět na Prahu 1 na nově vybudovaném kruhovém objezdu. Místa pro dobíjení elektrobusů by tak mohly vzniknout ve dvou lokalitách,“ doplňuje Rut.

Na elektrifikaci linky má zájem i Praha 1, radní pro dopravu Vojtěch Ryvola mi avizoval, že radní Prahy 1 přijmou v blízké době obdobné usnesení.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90